. bg ski news : Чонгаров 38-ми след първия манш на гигантския слалом в Шладминг, Присадов не завърши - 15 February 2013 - 12:47

АЛПИЙСКИ СКИ, СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ШЛАДМИНГ 2013 (SKI.BG) -- Никола Чонгаров е 38-ми след първия манш на гигантския слалом от Световното първенство по ски в Шладминг. Чонги е с разлика от +6.95 сек спрямо недостижимия лидер Тед Лигети (САЩ), което му отреди 39-тото място, но тъй като 20-тият в подреждането Щефан Луйц (Германия) беше дисквалифициран, в крайна сметка Чонгаров се придвжи в класирането с една позиция напред.

Стефан Присадов на ГС квалификацията, Фото © БФСки

Стефан Присадов се движеше дори по-добре от Чонгаров по трасето и на последната междинна контрола изоставаше с +4.75 сек (за сравнение на нея Никола беше на +5.44сек), но за съжаление Присадов отпадна малко преди финала. Така във втория манш на GS-а ще имаме само един български представител, началото е в 14:30ч българско време.

Тед Лигети с огромна преднина след първия манш на гигантския слалом

Тед Лигети взе солидна преднина след първия манш на гигантския слалом за мъже от световното първенство по ски-алпийски дисциплини в Шладминг. Американецът, който защитава титлата си в тази дисциплина, финишира за 1:13,14 минута и има 1,30 секунда аванс пред втория Аксел Лунд Свиндал и 1,31 пред Марсел Хиршер.

Ако запази позицията си, Лигети ще спечели трети златен медал от световното първенство в Шладминг след триумфите на Супер-Джи и суперкомбинацията. Никола Чонгаров се класира 38-и в първия манш от общо 70 завършили. Чонгаров остана на близо седем секунди след водача Лигети. Другият българин Стефан Присадов не завърши първия манш.