. bg ski news : Присадов 10-ти в първия манш на квалификацията за слалома в Шладминг - 16 February 2013 - 14:07

АЛПИЙСКИ СКИ, СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ШЛАДМИНГ 2013 (SKI.BG) -- Стефан Присадов е 10-ти, в първия манш на квалификацията за слалома на Световното първенство в Шладминг! Чепеларецът е на +2.40 сек от временния лидер Виктор Малстрьом (Норвегия), който спря хронометъра на 53.38 сек.

Stefan Prisadov of Bulgaria skis in the Men's Giant Slalom during the Alpine FIS Ski World Championships on February 15, 2013 in Schladming, Austria (Photo: Clive Rose/Getty Images Europe)

За жалост, Георги Георгиев беше дисквалифициран след първия манш и няма да участва в слалома на Световното утре... Според официалния протокол Гого е преминал неправилно 58-мата от общо 65-те врати по трасето. Георгиев завърши първия манш с разлика +2.47 сек от лидера и на точно 7 стотни зад Присадов, което го поставяше на 11-то място преди да бъде дисквалифициран.

Третият български представител Никола Чонгаров е 30-ти, на +6.07 сек от водача. Предстои втория манш, в който ще се реши кои ще участват в слалома утре! Никола Чонгаров ще стартира първи по трасето.

Междувременно Мария Киркова завърши първия манш на слалома за световната титла при дамите с 50-то време (57.32 сек), на +6.91 сек от лидерката за момента Фрида Нахсдотер от Швеция (50.41 сек).

Според регламента първите 60 състезателки участват във втората част на състезанието. Както споменахме, шведката Фрида Хансдотер бе най-бърза в първия манш. Тя финишира за 50.41 секунди. Само на 17 стотни зад нея, втора е Таня Путиайнен (Финландия). Трета е Микаела Шифрин (САЩ) с изоставане от 18 стотни и голям шанс да стане най-младата носителка на титлата "световен шампион".

Олимпийската шампионка в слалома Мария Рийш (Германия) е четвърта на 20 стотни, а пета е словенката Тина Мазе на 47 стотни. Защитаващата титлата си Марлиз Шилд (Австрия) е 10-та в класирането на 1.43 секунда.

Вторият манш започва в 14.30 часа българско време.