. bg ski news : Стефан Присадов ще кара за България в слалома на световното - 16 February 2013 - 16:44

АЛПИЙСКИ СКИ, СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО ШЛАДМИНГ 2013. Дебютантът Стефан Присадов ще представя България в слалома утре, (неделя, 17-ти февруари 2013 г.), който е последната дисциплина от Световното първенство по ски алпийски дисциплини в Шладминг. 22-годишният национал зае осмо място в квалификационното състезание, което трябваше да определи скиорите, които ще допълнят стартовия лист за официалния слалом.

Стефан Присадов атакува врата в квалификационния слалом

В Райтералм Присадов беше 10-и след първия манш, но с по-добро финално спускане се изкачи на осмото място. Никола Чонгаров беше 30-ти след първия манш, в който допусна сериозна грешка по средата на трасето и трябваше да се връща, за да вземе вратата. Във втория манш Чонгаров опита да навакса изоставането, но пропусна врата и не завърши.

Тримата ни участници в слалома в Райтералм Георги Георгиев, Никола Чонгаров и Стефан Присадов

Най-успешният ни състезател от последното световно в Гармиш-Партенкирхен 2011 - Георги Георгиев-Гого, беше 11-ти след първия манш. Малко след финала на манша обаче от ФИС обявиха, че са го дисквалифицирали заради това, че при преминаването на последната комбинация от 5 врати не е преминал с двете ски една от вратите. Директорът на алпийците ни Иван Каневчев веднага подаде контестация до главния съдия Гюнтер Хуяра. Протестът обаче не беше приет, защото няма видеозапис и въпреки сериозния разговор с Каневчев и силните му аргументи, Хуяра отказа да пусне Георгиев във втория манш.

Мария Киркова по трасето на слалома

В слалома при жените каращата с контузия Мария Киркова завърши 46-а. Шампионка очаквано стана Микаела Шифрин (САЩ).