. bg ski news : EU Biathlon Open Championships Bansko 2013 - day 3 - 23 February 2013 - 08:13

БИАТЛОН, ЕВРОПЕЙСКО ПЪРВЕНСТВО, БАНСКО. 3 медала завоюваха руските биатлонисти в 10 километровия спринт при младежите. Европейският шампион от индивидуалния старт Александър Логинов отново беше над всички и с време 25:56 спечели второто си злато в Банско. Сънародникът му Максим Цветков изостана с 20 сек. и грабна среброто. Трети на стълбичката се качи още един руснак - Тимур Махамбетов.

Димитър Герджиков се представи най-добре от българските състезатели като финишира със 17-то време. Антон Синапов остана 22-ри, а Димитър Златев завърши 52-ри.

Деси Стоянова завърши 7-ма в спринта при девойките на 50 секунди след победителката Уляна Каишева. Руската биатлонистка допусна 1 грешка, но с по-добро бягане успя да грабне златото. Само на 14 секунди след нея финишира Лиса Хаузер (Австрия), която спечели бронзовият медал в преследването преди два дни. На третото място на почетната стълбичка се качи Флориан Парис (Франция).

Евроейската шампионка в спринта от Осръбле Ния Димитрова завърши на 17-то място с 1 грешка в стрелбата. Другите българки Бетина Благоева и Даниела Кадева са съответно 42-ра и 44-та.