. bg ski news : Станимир Беломъжев шести в спринта на Световното по ски ориентиране - 05 March 2013 - 15:33
Антония Григорова-Бургова е 18-та при жените

СКИ ОРИЕНТИРАНЕ. Българинът Станимир Беломъжев завърши на шесто място в спринта на на Световното първенство по ски-ориентиране в Казахстан. Беломъжев финишира за 16:30.6 минути и остана на малко повече от 13 секунди от бронзовото отличие. Световен шампион стана Петер Арнесон от Швеция с време 15:51.5 минути, а втори и трети се наредиха представителите на Русия Андрей Ламов (16:06.0 минути) и Кирил Веселов (16:17.3 минути). В надпреварата се включиха 47 състезатели.

Ville-Petteri Saarela (FIN) пресича финала на спринта от Световното първенство по ски-ориентиране в Казахстан с 4-то време, фотография: ОО "ФСО Република Казахстан"

В същата дисциплина при жените българката Антония Григорова-Бургова се класира на 18-то място с време 16:45.8 минути в конкуренцията на още 33 участнички. Титлата спечели Тове Александерсон (Швеция) с резултат от 15:08.0 минути.

Втора на 6.4 секунди се нареди Мерви Песу (Финландия), а Татяна Козлова (Русия) заслужи бронза, след като финишира на 9.7 секунди зад победителката. Световното първенство по ски-ориентиране продължава утре със състезанието в средната дистанция.