. bg snowboard news : Сани Жекова спечели Държавното първенство и купа Бороспорт по бордеркрос - 31 March 2013 - 18:52

СНОУБОРДКРОС. Ден след като триумфира за шести път като шампионка на България, Александра Жекова (НСА) спечели и купата на „Бороспорт“ по сноубордкрос. Международното състезание, организирано от „Бороспорт” и БФски, се състоя на отлично подготвеното трасе за сноубордкрос на писта „Петър Попангелов”.

...The KIDS:)our future:)!!!#Shredding# Boarder X nationals:) Kids,you are awesome;)!!!!

При мъжете пръв отново финишира румънеца Геза Кинда. Георги Моллов (Тракия) пък спечели титлата на България в ски кроса.

4. Станислав Черешаров – Смолян

ОФИЦИАЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ може да намерите в раздела на SKI.BG СНОУБОРД > РЕЗУЛТАТИ.

Сани Жекова с шеста национална титла в бордеркроса

СНОУБОРДКРОС. Шеста титла по сноубордкрос от държавните шампионати на България спечели днес Александра Жекова (НСА). На писта „Петър Попангелов” в к.к. Боровец Жекова не остави шансове за титлата на конкурентките си.

При мъжете пръв на финала като и запреди година завърши Геза Кинда (Рум). Алекс Иванов (Мотен) остана втори, но взима титлата, като най-добре представил се българин на финала.

Участие в Открито Държавно първенство по сноубордкрос организирано от Бороспорт и БФски и валидно за ФИС взимат състезатели от Гърция, Румъния, Сърбия, Словакия, Чехия, както и най-силните български сноубордисти. В неделя първенството продължава с дисципплината ски-крос.