. bg snowboard news : Жекова трета в крайното класиране за СК по бордеркрос - 15 March 2014 - 18:07
Сани завърши пета в последния за сезона старт в испанския курорт Ла Молина

СНОУБОРД КРОС СВЕТОВНА КУПА. Българката Александра Жекова постигна огромен успех за българските зимни спортове, след като завърши трета в генералното класиране за Световната купа в сноуборд кроса.

Българката завърши на пета позиция в днешния старт в испанския курорт Ла Молина. Тя спечели малкия финал и 450 точки, което я остави на трето място в генералното подреждане за Световната купа в дисциплината сноубордкрос с общ актив от 2850 точки.

Победа в Ла Молина спечели канадката Доминик Малте, която натрупа хиляда точки за генералното класиране и спечели кристалния глобус с общ актив от 5400 точки.

Нейна подгласничка стана американката Линдзи Джакобелис с 3760 точки. Италианката Рафаела Бруто спечели третото място и бронзовия медал в Испания.

15 март 2014 | 14:45

Жекова преодоля квалификациите в Ла Молина

Българката Александра Жекова преодоля квалификациите за испанския кръг от световната купа по сноуборд в дисциплината сноубордкрос. Тя се класира за финала с четвърто време, постигнато още в първия манш. Жекова преодоля дистанцията в коронната си дисциплина сноубордкрос с време 51.38 секунди, изоставайки с 0.38 от победителката в квалификациите Линдзи Джакобелис от САЩ.

В челната тройка на предварителния старт попаднаха още французойката Шарлот Банкс и канадката Доминик Малтаис. Финалът в Ла Молина е насрочен за събота, 15 март.

14 март 2014 | 17:19