. bg ski news : Албрехт и Пройос най-добри в слаломите в Банско - 15 January 2016 - 16:04

АЛПИЙСКИ СКИ. Неостаряващият Килиан Албрехт и Йоанис Пройос (Гърция) спечелиха слаломите от първенството на Мексико, които се проведоха днес на писта „Юлен“№8 в Банско. В първия слалом австриецът с български паспорт събра общо време от 1:19,48 мин. Втори на 0,53 сек остана Георги Околски от „Б“ тима на България. Трети 1,25 сек е Йонис Антонио (Гър).

Цеко Минев връчва купата на Килиан Албрехт за победата му в първия слалом на Банско, фото: Иван Обрейков / Юлен АД

Вторият слалом беше спечелен от Пройос, който слезе на финала с общо време от двама манша от 1:20,79 мин. Само на 0,05 сек от него финишира Йоанис Антонио, а трети на 0,11 сек е Георги Околски. Принц Хубертус фон Хоенлое (Мексико) завърши съответно 24-ти и 20-ти в двама слалома.

Участие в отлично организараните от екипа на „Юлен“ състезания взеха 30 слаломисти от 12 нации. Директор и на двата старта беше Георги Главчев. Призьорите бяха наградени от президента на БФСки Цеко Минев и принц Фубертус фон Хоенлое.