. OUTDOOR world : Обиколка на Витоша 100км 2017 скороходци - 11 June 2017 - 18:30
Андрей Гридин спечели Обиколката на Витоша в порой, Мария Николова с трета победа при жените

ПЛАНИНСКИ УЛТРА МАРАТОН ВИТОША 100КМ  Победител в планинския ултра маратон #ОбиколкатаНаВитоша 100км 2017 при бегачите скороходци за втори път след 2015 г. е Андрей Гридин с време 8:43:21ч.! Състезанието при дамите спечели Мария Николова (9:49:13ч.), а миналогодишната победителка Антония Григорова прекрати участието си на около 2-3км преди контролен пост Брезите (74,67км).

Победител в дуатлона 200км колоездене и бягане е Кристиян Кирилов, а на подиума в та зи свръх-тежка комбинирана дисциплина се качиха още Калоян Чанев и гръка Захариас Кипарисис.

Подробен репортаж и супер екшън фотография от старта на бегачите скороходци, през контролните постове по цялото трасе през нощта, включително в проливния дъжд на Ярлово и Ярема и на сутринта от самия финал очаквайте на WWW.SKI.BG !!!

Бивщият ски бегач и настоящ лекоатлет ултра маратонец Андрей Гридин спечели Обиколката на Витоша в порой, Мария Николова с трета победа при жените

Ски бегачът Андрей Гридин спечели Обиколката на Витоша при скороходците в едни от най-тежките и екстремни условия, откакто се провежда състезанието. При жените триумфира Мария Николова, която записва трета победа.

Над 700 души застанаха на старт в полунощ срещу неделя и до 4.00 ч. сутринта се движеха при що-годе нормални условия. Започналият след това порой обаче промени тотално обстановката по трасето. Първите 30 преминаха без проблем през най-високата точка, но при някои се наложи изчакване и транспортиране обратно до старта.

В крайна сметка най-добре в ужасните условия се справи Андрей Гридин, който финишира за 8.43:21 ч., на 4:43 мин., пред шампиона от миналата година Ивайло Атанасов. Трети е Ивайло Хаджиев, завършил за 9.14:03 ч..

Гридин е роден в Казахстан, но получи българско гражданство и стартира в 4 дисциплини от ски бягането на последните зимни олимпийски игри в Сочи.

"Беше много тежко. Спирах и вадех кал от обувките си, не можех да се изкачвам по пътеките и търсех да стъпвам в страни по тревата, но и тя се хлъзгаше, на места просто лазехме. Един от най-тежките стартове в кариерата ми", каза след финала Гридин, като уточни, че бяганията вече са му приоритет пред ските и че няма да участва на предстоящата през февруари Олимпиада в южнокорейския град Пьончан.

При жените първа финишира Мария Николова с време 9.49:13 ч. Миналата година тя беше втора, след Антония Григорова, която сега се отказа поради тежките условия на 75-ия километър. 50 минути след шампионката финишира Елеонора Григорова(10.39:51 ч.), а бронзът е за Меглена Бенева с 12.21:37 ч.

"До Чуйпетльово нещата бяха добре, но след това настана някакъв ад. Започна порой, застудя, затъвахме в кал, хлъзгаше се и бе много трудно", каза след победата си Николова.

Най-бързи при дуатлонистите – преминали за два дни 100 км с велосипед и 100 км с бягане – бяха Кристиян Кирилов с общо време 15.32:44 ч., пред Калоян Чанев 16.35:33 ч., Захариас Кипарисис 17.23:18 ч. и др.