. OUTDOOR world : Обиколка на Витоша 100км 2017 х 2 /дуатлон/ - 12 June 2017 - 19:50
Кристиян Кирилов и Виктория Данова са големите герои на "Витоша 100"

ПЛАНИНСКИ УЛТРА МАРАТОН И КОЛОЕЗДЕНЕ ДУАТЛОН ВИТОША 100КМ Кристиян Кирилов и Виктория Данова триумфираха в най-тежкото изпитание в тазгодишната обиколка на Витоша - 200-километровия дуатлон. В рамките на двата състезателни дни те изминаха сто километра с велосипед и сто километра с бягане.

Кирилов спечели дуатлона за втора поредна година, след като завърши надпреварата с общо време 15.32:44 часа. През 2016 г. той преодоля 200-те километра за 14.35:37 часа, но при доста по-добри метеорологични условия.

Тази година Кирилов обиколи Витоша с велосипед за 5.15:06 часа, а в бягането спря хронометрите на 10.17:38 ч. Втори в мъжкия дуатлон завърши Калоян Чанев (16.35:33 ч.), а трети се нареди гъркът Захариас Кипарисис (17.23:18 ч.).

Данова триумфира при жените с общо време 22.43:10 ч. Времето й с велосипед беше 7.40:56 ч., а в бягането финишира за 15.02:14 ч. Силвия Младенов спечели сребърния медал с време 22.43:49 ч., а бронзът отиде при Гергана Петрова (23.10:35 ч.).

В събота Константинос Константинидис и Анелия Карагьозян станаха шампиони при колоездачите. Гъркът спечели златото в дебютното си участие, а българката защити титлата си от миналата година и записа третата си победа в обиколката.

В неделя ски бегачът Андрей Гридин триумфира при скороходците в едно от най-тежките и екстремни като условия издания на надпреварата. При жените най-бърза беше Мария Николова, която също като Карагьозан записа трета победа в обиколката.

Тази година състезанието събра повече от 3000 участници, в това число над 2200 колоездачи. В надпреварата имаше представители на 24 държави, а чуждестранните състезатели бяха 70.

На 29 юни по БНТ HD ще бъде излъчен филм за тазгодишната Обиколка на Витоша. Той е част от сериите "Спортувай", посветени на инициатива "София 2018 - европейска столица на спорта".