. OUTDOOR world : Шабан Мустафа триумфира в "Пьолвен Трейл" в Австрия! - 08 October 2017 - 15:44
Талантливият ни шампион по планинско бягане и маратон завърши 2-ри в общото класиране на тридневния Tour de Tirol 2017

ПЛАНИНСКО БЯГАНЕ. Третият, последен ден на Tour de Tirol 2017 ни донесе най-голямата радост с безапелационна победа за 39-годишния български шампион в планинското бягане и маратон Шабан Мустафа.

Времето и днес в района на австрийския топ-курорт SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental беше тежко, с много студ и постоянно валящ дъжд. Мустафа спечели трейл рън надпреварата със старт-финал в курортното селище Зьол и предизвикателно 24км трасе, изпълнено с поредица изкачвания и спускания, страшна кал и множество скалисти хлъзгави участъци, като финишира за 1:58:35,3ч.

Както лично сподели специално за SKI.BG, Шабан летеше по трасето лек и свободен като птица и успя да си върне на вчерашния победител в Кайзер Маратона - швейцареца Патрик Вийзер, като днес го изпревари с повече от 7 минути и половина.

За голяма радост на домакините втори в Пьолвен Трейл завърши участващият само днес австриец Кристиян Крайдл (1:59:55,0ч), а третото място остана за Вийзер (2:05:49,0ч).

Отново силно представяне и първо място при дамите за германката Микеле Майер с време 2:12:11,7ч, което отговаря на 7-ма позиция в общото подреждане.

В генералното класиране за трите състезания, общ победител е Патрик Вийзер със сумарно време от 6:06:09,1ч, а за огромна българска гордост Шабан Мустафа заслужи второто място с резултат 6:18:27,7ч. Трети е германецът Щефан Холцнер (6:32:11,4ч.), а безапелационна победителка при дамите е Микеле Майер (6:39,17,4ч.).

Очаквайте още подробности личните впечатления на Шабан Мустафа скоро на WWW.SKI.BG !