. OUTDOOR world : ОБИКОЛКА НА ВИТОША 100км 2018 - КОЛЕЗДАЧИ - 23 June 2018 - 21:03
Александър Алексиев постави нов рекорд за преминаване на трасето най-масовото колоездачно състезание у нас

УЛТРАМАРАТОН ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ #Витоша100км Александър Алексиев и Ивета Алексиева станаха шампиони при колоездачите в 35-ото издание издание на Обиколката на Витоша.

То събра на старт 1708 велосипедисти, а 118 от тях ще се сред най-големите смелчаци, които ще опитат два пъти да обиколят планината за два дни – първо с велосипед и после пеша, като в дуатлона на 200 км ще стартират над 30 жени.

От самия старт Александър Алексиев поведе колоната и премина пръв контролата на 31 км, като плътно до него беше Емил Стойнев. Два часа след старта заваля и това направи трасето още по-тежко. На 60-ия километър Алексиев бе увеличил преднината си, а на 75-ия км тя бе вече почти две минути. Това му позволи да финишира с комфортен аванс и с рекорд на трасето от 4.11:00 ч., почти 9 минути по-бързо от миналагодишния победител. Втори, на 5.30 минути след шампиона завърши Емил Стойнев, а бронзът бе за Лъчезар Ангелов.

"Много тежко изпитание и съм щастлив, че в него съм номер 1. Това е второто ми участие след 2008 г. и втората ми победа. Трасето тук бе много тежко, с хлъзгави участъци и трябваше да внимавам, особено при спусканията", каза шампионът.

При жените Ивета Алексиева наложи непосилно за останалите темпо още в началото и по средата на разстоянието вече имаше комфортна преднина от над 5 минути пред втората Ася Борисова. Авансът й се увеличи и на финала Алексиева завърши с време 6.05:32. Тя беше на повече от 16 минути пред сребърната Ася Борисова, бронзът бе за Лили Ангелова.

Сред участниците в 35-ото издание на Обиколката на Витоша имаше представители на 24 държави, а общо чужденците са над 50. По трасето се пусна и председателят на Общински съвет Елен Герджиков. Той опита да завърши дистанцията, но скъсан обтегач на велосипеда на 20-ина километра от финала го спря.

Най-млад сред записалите се участници бе 9-годишният колоездач Генко Дойчинов, а най-възрастни са 76-годишните Веселин Беремлийски и Светослав Хлачев.

Тази нощ, точно в 23.59 ч. по 100-километровия маршрут ще потеглят и бегачите, плюс 118-те смелчаци-дуатлонисти.

Дневник.бг
23 юни 2018 г., 18:46

ВИЖТЕ избрана част от супер екшън фотографията на SKI.BG от #Витоша100км 2018, включително изключителни широкоъгълни кадри с екшъна по калното трасе между пост Бистрица, пост Симеоново и финала във Фейсбук фотогалериите на SKI.BG тук >