. OUTDOOR world : Милен Тончев поведе в ултра маратона Софийски манастири 2018 - 14 September 2018 - 22:32
Димитър Михайлов е първи при колоездачите, с цял час преднина от преследвачите

УЛТРАМАРАТОН И КРОС-КЪНТРИ КОЛОЕЗДЕНЕ. Безапелационен победител при бегачите в първия етап от тридневния ултрамаратон #СофийскиМанастири 2018 на Сдружение "Маратон" е Милен Тончев от 5kmrun и спортни магазини СТЕНАТА, който измина днешната дистанция от 68км с +2200м положителна денивелация за 8:52:59ч.

На подиума заедно с него застанаха софиянците Иван Симеонов и Антон Атанасов, които финишираха рамо до рамо с време съответно 9:32:26ч и 9:32:27ч. Освен това, тъй като и тримата са ветерани, те взеха и медалите за възрастова група мъже 40+.

Димитър Михайлов от Янтра Исполин - Габрово е победител при колоездачите в първия ден на Софийски Манастири 2018. Той измина 68-те километра от Бонсови поляни в Люлин планина през Витоша, Плана и Лозенската планина до Побит камък, където е финалът на първия ден от тридневния ултра крос-кънтри маратон, за 4:09:03ч, като остави далеч зад себе си останалите планински колоездачи.

На второ и трето място се класираха съответно Петър Попункьов от Brown Team (5:07:19ч) и Методи Симеонов (5:12:15ч).

Първо място при жените в първия етап на крос-кънтри колоезденето заслужи младата софиянка Мария Боянова от Велоклуб Мамут, която измина дистанцията от 68км с +2200м денивелация за 8:50:07ч.

Отличията при жените бегачи на дългата дистанция 68км получиха Надежда Станилова от Asics Frontrunner Bulgaria (10:59:08ч) и Сабина Николова, която, след сериозно изгубване по трасето в Лозенската планина между манастира Св.Спас и село Габра и навъртяни много допълнителни километри, все пак не се отказа и в крайна сметка успешно финишира, макар и последна, с време 11:06:17ч.

На късата дистанция 40км златното отличие взе софиянецът Румениге Юруков (Тичане му е майката), който също след изгубване по трасето и допълнително навъртяни над 10км финишира за 7:51:53ч.

Чудесното слънчево време, интересното и добре подготвено трасе и отличната организация гарантираха приятни емоции за всички участници. След кратка почивка, утре в 7:00ч. сутринта предизвикателното ултра приключение около Софийската котловина продължава с втория етап от Побит камък през яз.Огняново, Байлово, Саранци, Бухово, Сеславци и Кремиковци до финала в Локорско - нови 76км с +1750м денивелация.

Очаквайте още много фотография и подробности за "Софийски манастири" на WWW.SKI.BG !