. bg ski news : Италианец спечели първата титла от Световното първенство по ски за младежи в Банско - 03 March 2021 - 16:20
Константин Стоилов се представи достойно с 26-то място в супергигантския слалом, Никола Семерджиев се нареди на 47-ма позиция в класирането

АЛПИЙСКИ СКИ JWSC2021 FIS Alpine Junior World Ski Championships Bansko 2021 Италианецът Джовани Францони спечели титлата в супергигантския слалом на Световното първенство по ски-алпийски дисциплини за младежи в Банско.

19-годишният Францони преодоля трасето за 49,70 секунди и заслужи златното отличие при юношите до 21-годишна възраст (U21) в първия старт от шампионата. Със среброто се окичи неговият връстник Лукас Фойерщайн от Австрия, който остана само на 4 стотни от секундата зад победителя. 20-годишният швейцарец Гаел Цулауф взе бронза с изоставане от едва 5 стотни от секундата зад Францони.

Състезанието беше изключително оспорвано, като първите 6 финишираха в рамките на 35 стотни.

Константин Стоилов Vitosha Ski Club се представи най-добре от българите. Той приключи 26-ти с време 51,77 секунди. Другият роден представител Никола Семерджиев Ski Team Pamporovo се нареди 47-ми от 50 завършили с време 58,26 секунди.

Титлата световен шампион в супер-г при младежите до 18 години (U18) спечели 17-годишният американец Купър Пъкет, който се нареди 24-ти в общото класиране с изоставане от 2,03 сек от Францони.

Младежкото световно първенство в Банско продължава утре с дисциплината гигантски слалом. Може да го гледате на живо онлайн през линка, публикуван във Фейсбук.