. bg ski news : Георги Георгиев-Гого 45-ти в гиганатския слалом на Световното в Гармиш - 18 February 2011 - 15:35

СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО (SKI.BG) -- Българският национал по ски Георги Георгиев се класира на 45-то място в гигантския слалом на Световното първенство по ски, което се провежда в момента в немския зимен център Гармиш-Партенкирхен.

Георги Георгиев-Гого (България), 18.02.2011, гигантски слалом от Световното първенство по ски Гармиш-Партенкирхен, Германия, фотография © Mario Kneisl / GEPA

Финала на гигантския слалом на мъжете в Гармиш

След няколко грешки в първия манш, довели до разлика от +4.10 сек и 50-то място във временното класиране, Георгиев се опита да навакса изоставането във втория манш, но нови грешки му донесоха още +3.99 сек. и с общо +7.90 сек. изоставане от победителя - Тед Лигети от САЩ, в крайна сметка го оставиха на 45-тата позиция. Избухналият с първо място в квалификацията за гигиантския слалом вчера Никола Чонгаров изглежда не прецени достатъчно добре трасето и пропусна врата още в горната част на трасето на първия манш.