. bg ski news : Ски-крос се проведе на Боровец паралелно на бордеркроса - 15 April 2011 - 16:35

СКИ КРОС, 15 април 2011 г., Фън-парк Боровец (SKI.BG) -- Благодарение на Направление сноуборд към БФСки и този сезон в България се проведе състезание в изключително атрактивната дисциплина ски-крос. Веднага след финалите на сноубордкроса във Фън-парка на Боровец, на старта на отлично подготвеното трасе за бордеркрос застанаха и фрийстайл скиорите. За съжаление участниците този път бяха само петима, което доведе до провеждането само на една полуфинална серия, за да бъдат определени нужните за големия финал 4-ма скиори.

Напълно заслужено първи в ски-кроса стана фрийстайл ски машината Николай Найденов - "Ники Малкия" (СК Ледени ангели) и се окичи със златния медал. Среброто остана за Мартин Райншмид (СК А-тийм), а бронза за Калин Керин (СК Ледени ангели). Извън подиума останаха Александър Карадинков, известен във фрийстайл обществото като "Сашо Гипса", и Станислав Черешаров, който отпадна в полуфинала.

ОЧАКВАЙТЕ СКОРО ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ СКИ-КРОС СЪСТЕЗАНИЕТО !!!