. bg ski news : Веско Цинзов и Теди Малчева със злато от спринтовете с ролкови ски за купа Сапарева баня 2011 - 03 September 2011 - 17:50

РОЛКОВИ СКИ (SKI.BG) -- Националните състезатели по ски бягане Веселин Цинзов и Теодора Малчева взеха златните медали в категориите мъже и жени на лятното състезание с ролкови ски за купа Сапарева баня 2011, което се проведе днес, 3-ти септември, по централната улица "Германея" на планинския курортен град Сапарева баня.

Веселин Цинзов и Теодора Малчева с медалите си в Сапарева баня

Надпреварата, която е от календара на БФСки за сезон 2011/2012 и се организира от СК "Паничище", се проведе в зрелищната дисциплина спринт. За трасе този път беше избран изключително атрактивен маршрут в самия център на Сапарева баня - по ул. "Германея" от минералната баня до площада на града.

Веселин Цинзов (СК Ал. Логистикс) разгрява преди старта

ВИЖТЕ ТУК ПЪРВАТА ФОТОГАЛЕРИЯ
ВИЖТЕ ТУК ВТОРАТА ФОТОГАЛЕРИЯ
ВИЖТЕ ТУК ТРЕТАТА ФОТОГАЛЕРИЯ
ВИЖТЕ ТУК ЧЕТВЪРТАТА ФОТОГАЛЕРИЯ

Отличните метеорологични условия - приятно топло и слънчево време с яркосиньо небе, доста добрата организация и участието на общо 88 атлети от 10 спортни клуба от цялата страна, превърнаха надпреварата за купа Сапарева баня в един празничен ден на ролковите ски.

Единствено, на този фон, беше малко изненадващо отсъствието на многобройна публика по цялото трасе. Вероятно недостатъчно масовото предварително рекламиране на състезанието беше причина за малкия брой зрители, събрали се предимно в зоната около финала. Надяваме се, при повече реклама, за следващото провеждане на купата любителите на ски бягането и оспорваните надбягвания с ролкови ски да изпълнят тротоарите по цялата дължина на дистанцията. Представлението си заслужава!

Теодора Малчева (СК Ал. Логистикс) по време на квалфикацията

Състезателите бяха разпределени по възрастови групи: момичета - деца, момчета - деца, момичета младша възраст, момчета младша възраст, момичета старша възраст, момчета старша възраст, девойки, юноши, жени и мъже. Последните четири групи се състезаваха по 900-метрова дистанция, а всички останали - на дистанция от 500 метра.

Стартът на децата на 500 м., с 1-ви номер е 9-годишната Гергана Джаджарова от СК Паничище

От 11:00 ч се проведоха квалификациите - всеки от ролер ски бегачите измина своята дистанция по часовник, и според класирането бяха определени четворките финалисти във всяка от възрастовите групи. Веднага след края на квалификациите започнаха и финалите. Както е по правилник за дисциплината спринт, в тях четворките стартираха заедно, а с пресичането на финалната линия станаха ясни победителите в състезанието.

КЛАСИРАНЕ ФИНАЛИ

МЪЖЕ
1. Веселин Цинзов (Ал. Логистикс) 1:42.92 мин.
2. Иван Бургов (Ал. Логистикс) 1:43.05
3. Бойко Харизанов (Узана - Габрово) 1:50.69
4. Борислав Панков (Бояна) 2:24.15

ЖЕНИ
1. Теодора Малчева (Ал. Логистикс) 1:57.58 мин.
2. Антония Григорова-Бургова (Ал. Логистикс) 2:07.55
3. Светлана Джаджарова (Паничище) 2:09.80
4. Павлина Кинкова (Рилски спортист) 2:36.19

ЮНОШИ
1. Йордан Чучуганов (Паничище) 1:45.75 мин.

МОМЧЕТА СТАРША ВЪЗРАСТ
1. Николай Виачев (Паничище) 1:16.67 мин.

5. Таня Гъркова (Рилски скиор) 1:59.76
(пет участнички поради две равни четвърти времена в квалификацията)

МОМЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ
1. Христиан Киров (Стамболово) 1:39.49 мин.
2. Кръстьо Софрониев (Паничище) 1:39.55
3. Самуил Чавдаров (Стамболово) 1:45.16
4. Иван Пешков (Паничище) 1:45.85

МОМИЧЕТА МЛАДША ВЪЗРАСТ
1. Ванеса Емилова (Паничище) 1:28.52 мин.
2. Йоана Ковачева (Паничище) 1:31.66
3. Илиана Джаджарова (Паничище) 1:34.51
4. Габриела Гелева (Паничище) 1:49.09

ДЕЦА МОМЧЕТА
1. Борислав Иванов (Стамболово) 2:03.15 мин.

4. Жанета Кирова (Стамболово)

Награждаването се проведе край финала на централния градски площад. Всички призьори бяха отличени с медали и получиха парични и предметни награди. Специален гост на състезанието беше лично кметът на община Сапарева баня инж. Сашо Иванов. Той лично връчи част от отличията на победителите.

Победителката при дамите днес - националната състезателка по ски бягане Теодора Малчева сподели специално за SKI.BG след финала: "Благодарим за хубавото състезание! За това, че състезанието влезе между хората - по улиците на Сапарева баня и така най-вече деца и родители се запознаха с този хубав спорт".

"Благодарение на един от най-добрите клубове по ски бягане в България - Паничище (Сапарева баня) днес стана едно доста добро състезание. Като организация много добре беше направено всичко. От тук нататък за ски бегачите предстои Лятното държавно първенство с ролкови ски на Белмекен, където със сигурност също ще бъде интересно. Преди това всички от националния отбор по ски бягане се връщаме обратно на Годлево, за да продължим тренировъчния си лагер" - коментира националният състезател и днешен победител при мъжете Веселин Цинзов специално за SKI.BG веднага след състезанието.

В края на официалната церемония бяха обявени и комплексните победители в състезанието. Оказа се, че най-много точки са събрали представителите на клуба домакин на проявата СК "Паничище" (Сапарева баня). На второ място останаха представителите на СК "Стамболово", на трето - СК "Рилски скиор", а въпреки победите при мъжете и жените СК "Александър Логистикс" останаха на четвърто място в отборното комплексно класиране. Купите получиха капитаните на отборите - победители.