. bg ski news : Сани Попова също с 19-то място в Инсбрук - 18 January 2012 - 16:32
В гигантския слалом младата ни алпийка потрети класирането на Георги Нушев от супер комбинацията

АЛПИЙСКИ СКИ. Трети български спортист зае 19-то място на младежките зимни олимпийски игри в Инсбрук.

Александра Попова успя да влезе в двайсетицата на гигантския слалом, след като в първия манш завърши 22-ра. Второто й пускане на пистата в Пчеркофел беше с малко по-слабо време от първото – в рамките на две десети от секундата, но достатъчно за да се придвижи напред.

„Като цяло съм доволна, дори във втория манш се чувствах малко по-добре” – каза младата ни надежда, която е с година по-малка от повечето участнички в надпреварата – от 55-те състезателки само 9 са колкото Александра – тази година навършват 16.

Триумф за Франция в този старт, след като Клара Дирес спечели титлата, а дъщерята на Люк Алфан – Естел взе среброто.