. bg ski news : Стефан Присадов с двойна победа за купа Бороспорт - 27 January 2012 - 15:41

АЛПИЙСКИ СКИ. Българският национален състезател Стефан Присадов спечели и двата ФИС старта за купа "Бороспорт" в курорта Боровец. Днес Присадов заслужи първото място в слалома на писта "Петър Попангелов" (бивша "Ястребец 2") с общо време от двата манша от 1:45.01 минута. Така 21-годишният българин постигна втори успех, след като вчера триумфира и в гигантския слалом за купа "Бороспорт".

На второ място в слалома финишира словакът Матей Фалат с изоставане от 1.28 секунда. Трети на 1.72 секунда се нареди друг българин Георги Нушев, който днес празнува 17-тия си рожден ден.

В слалома при жените първа завърши 16-годишната Вера Асенова за 1:54.71 минута. Тройката допълниха други две българки. Втора само на 39 стотни от секундата остана Силвия Маджарска, а трети се нареди победителката от вчерашния гигантски слалом Александра Попова с общо време от двата манша от 1:56.19 минута.

по материал на БТА
27 януари 2012

ОФИЦИАЛНИТЕ РЕЗУЛТАТИ ОТ КУПА БОРОСПОРТ 2012 МОЖЕ ДА НАМЕРИТЕ В РАЗДЕЛ АЛПИЙСКИ СКИ > РЕЗУЛТАТИ.