Неделя, 02 Юни 2024

. bg ski news
09 Януари 2013 - 23:23
Малшанс за Владимир Зографски във Висла

СКИ СКОК, СВЕТОВНА КУПА (SKI.BG) -- Малшанс за Владимир Зографски във Висла. След обещаващото 4-то място след първия опит, с едва 104.0 метра във втория скок, Влади събра общ актив от 205.9 точки, които го запратиха на разочароващата 29-та позиция... Победител стана норвежецът Андрес Бардал.

Vladimir Zografski (BUL), photo © Tadeusz Mieszynski

Жалко за пропуснатата възможност Влади да стъпи на подиума или поне да подобри най-добрия български резултат в старт за Световната купа - 7-мото място на Владимир Брейчев...

Все пак всичко тепърва предстои. Младият ни талант още утре е на квалификация за СК в Закопане. Нека всички му стискаме палци!

09 януари 2013 г., 23:25 ч.

Великолепен първи скок и временно 4-то място на Зографски във Висла!

СКИ СКОК, СВЕТОВНА КУПА (SKI.BG) Великолепно поредставяне на Владимир Зографски на Световната купа по ски скок във Висла, Полша! В първия опит Влади скочи 123.0 метра и с актив от 126.2 точки е на превъзходната 4-та позиция във временното класиране. При отсъствието на победителя от Четирите шанци Томас Моргенщерн, лидер е норвежецът Андерс Бардал с 138.9 точки, а пред българския талант са само Руне Велта и Ричард Фрайтаг. Най-доброто постижение на Владимир Зографски в старт за Световната купа по ски скок до момента е 8-мото му място в Лилехамер на 3.12.2011 г.

Вторите скокове във Висла вече започнаха, може да ги гледате на живо по Eurosport... Дано късмет на Влади донесе и факта, че именно негова снимка от квалификацията в момента е на началната страница на ФИС за ски скок!

09 нуари 2013 г., 22:40 ч.

следват подробностите >>

Малшанс прати Зографски на 29-о място във Висла

Малшанс попречи на Владимир Зографски да влезе в историята като най-добре представилия се български ски скачач в старт за Световната купа. 19-годишният самоковец бе четвърти след първия опит на състезанието от голямата шанца във Висла (Пол) със скок от 123 м. Неблагоприятни атмосферни условия и лекото пренавиване обаче обърнаха късмета за Влади във втория опит в който той постигна само 104 м и с 205,9 т зае предпоследното 29-о място.

Победител стана Андерс Бардал (Нор) с 130 м и 128 м и актив от 264,4 т. За норвежеца това бе пета победа за СК и общо 22-и подиум. Състезанието във Висла бе първото в курорта за Световната купа. Наживо състезанието изгледа и полския президент Бронислав Комаровски.

Част от елита в ски скока си даде почивка за старта във Висла. Сред пропусналите състезанието бяха водачът за Световната купа и победител и тази година във веригата „Четирите шанци” Грегор Шлиренцауер (Ав), както и на третия в подреждането Зеверин Фройнд (Гер). Въпреки отсъствието си австриецът ще продължи да води в генералното класиране с 808 т. Зографски запази 25-ото си място, като вече има 98 т. Световната купа продължава със стартове в Закопане (Пол) от 10 до 12 януари.

Пламен Вълков, БФСки
09 януари 2013 г.

Мария Киркова четвърта на гигантски слалом в Кранска гора – 10 Януари 2013 - 10:43
Мария Киркова с подиум на гигантски слалом в Кранска гора – 11 Януари 2013 - 09:29
Никола Чонгаров 18-ти на гигантски слалом в Австрия – 11 Януари 2013 - 17:21
Успехи на националите на състезания в Австрия – 12 Януари 2013 - 18:11
Владимир Зографски завърши 19-ти в Закопане – 12 Януари 2013 - 19:57

Владимир Зографски завърши 22-ри на Четирите шанци в Бишофсхофен – 06 Януари 2013 - 20:10
Хиршер поведе за Световната купа след победа в Загреб – 06 Януари 2013 - 17:39
Владимир Зографски 8-ми в квалификацията в Бишофсхофен – 05 Януари 2013 - 18:40
Зографски изравни в Инсбрук най-доброто си класиране в Четирите шанци – 04 Януари 2013 - 16:51
Олимпийски шампион чака Зографски в Инсбрук – 03 Януари 2013 - 16:52