. спорт
18 Август 2013 - 19:47
Мартин Иванов бе избран за Мистър U22
2013 CEV U22 Beach Volleyball European Championship

ПЛАЖЕН ВОЛЕЙБОЛ. Французойката Мано Ребюфел и българинът Мартин Иванов спечелиха анкетата за Мис и Мистър U22 сред състезателите на Европейското първенство по плажен волейбол до 22 години, представено от Мтел.  Двамата победители бяха обявени в кулминацията на традиционното Mtel Beach Masters парти, което и тази година взриви с енергията си Южния плаж на Варна в нощта на събота срещу неделя.  Обаянието на българската мъжка двойка пролича и от факта, че съотборникът на Марти – Бранимир Грозданов, зае второ място в допитването, проведено между състезателките от нежния пол.  На трето място се класира норвежецът Андреас Таквам.  Подгласнички на Мано в гласуването на мъжете се оказаха Анна Белен от Германия и Хана Тржешнякова от Чехия.  За доброто настроение на всички купонджии на черноморския бряг допринесоха и Рафи и Калин Вельов.

Чехкинята Хана не бе на линия, за да получи лично своето признание, вероятно защото тя и нейната съотборничка Елишка Галова са участнички в първия женски полуфинал днес.  Те се изправят срещу швейцарките Нина Бечарт & Анук Верже-Депре – световни шампионки до 21 години за 2012 година.  Във втория полуфинал при дамите място във финала си оспорват украинките Марина Самодай & Елизавета Сулима и испанките Анхела Ереро & Паола Гутиерес.  По обяд ще се играят и полуфиналите при младежите.  На централния корт на Южния плаж първо една срещу друга ще излязат двойките Ларс Твинде & Хендрик Мол от Норвегия и Мачей Кошак & Мачей Рудол от Полша.  След тях германските братя Бенет Понивац & Давид Понивац ще премерят сили с настоящите световни шампиони до 23 години Бартош Лошак & Пиотр Кантор от Полша.

Автор: Николай Марков, Варна
bgvolleyball.com | 18-08-2013 12:51

Безгрешни руснаци спряха устрема на Марти & Бранко

Европейското първенство по плажен волейбол за младежи до 22 години във Варна приключи за българските участници в него.  Мартин Иванов & Бранимир Грозданов не съумяха да прескочат шестнадесетинафиналното препятствие на централния корт на Южния плаж и завършиха на 17-о място в крайното класиране.  Руската двойка Руслан Бъйканов & Василий Андрианов спря устрема на българските момчета с убедително 2:0 (21:12, 21:15), оформено след 34 минути игра.  Руснаците демонстрираха пред варненската публика почти безгрешна игра и като истински машини отиграваха всяка топка с впечатляваща прецизност.  В същото време Марти & Бранко не успяха да покажат своята игра от предишните дни и като че ли бяха позагубили увереността, с която вдигаха на крака феновете по трибуните.

За 17-ото си място младите надежди на България заработиха и първите си 32 точки за европейската ранглиста.  Другата българска двойка – Тома Станков & Силвестър Иванов, завърши на 25-о място с 24 точки.

bgvolleyball.com | 17-08-2013 13:31

Ивана & Джесика приключиха участието си на Евро 2013

България приключи участието си в Европейското първенство по плажен волейбол за девойки до 22 години във Варна.  След като вчера Теодора Симеонова & Никол Николова завършиха на четвърто място в своята група и на 25-о място в генералното класиране, тази сутрин Ивана Боянова & Джесика Николова загубиха шестнадесетинафиналния си мач с поставените под №14 в схемата норвежки Бенедикте Маасейде & Викториа Шьолберг и също отпаднаха от по-нататъшно участие в шампионата.  Скандинавките се оказаха прекалено голяма хапка за българските момичета и успяха да ги надвият с 2:0 (21:14, 21:13).  Все пак пясъчните Лъвици успяха на моменти да покажат проблясъци в играта си и да затруднят доста по-високите си противнички, като двата гейма продължиха общо цели 34 минути.

Така Ивана & Джесика се класираха на 17-о място в крайното класиране на първенството и това им донесе 32 точки за европейската ранглиста.  За 25-ото си място пък Теди & Никол получиха 24 точки.

bgvolleyball.com | 17-08-2013 10:40

Швейцарки и поляци станаха Европейски шампиони по плажен волейбол за младежи във Варна – 19 Август 2013 - 19:49
Обиколка на България – 06 Септември 2013 - 08:16
Balchik Open Jet Ski Competition взриви централния плаж на Балчик – 07 Септември 2013 - 19:26
Веселин Овчаров подобри световния рекорд по инфинити тъмблинг в синхрон – 11 Септември 2013 - 23:17
Велошествие в София, Варна, Бургас и Пловдив в защита на Арктика – 12 Септември 2013 - 13:19

Яхти, сексапил и плажен волейбол – 15 Август 2013 - 15:47
В Пловдив отбелязаха Международния ден на младежта 12-ти август – 15 Август 2013 - 12:46
Най-новата генерация подгря за Евро 2013 с емоционален детски турнир – 14 Август 2013 - 16:48
Плажен волейбол в планината – 09 Август 2013 - 18:35
Остава точно седмица до началото на Европейското по плажен волейбол във Варна – 08 Август 2013 - 11:32