Събота, 27 Април 2024

. бг ски новини
29 Януари 2015 - 17:05
Владимир Илиев с бронз на Европейското по биатлон, Анев четвърти

БИАТЛОН. Отлично се представиха българите Владимир Илиев и Красимир Анев на индивидуалния старт на 20 километра на Европейското първенство по биатлон в Отепаа, Естония. Илиев спечели бронзов медал, докато Анев изпусна "на косъм" класиране на почетната стълбица и завърши четвърти. Илиев дори може да съжалява за пропуснатата възможност да стане европейски шампион, след като водеше през почти цялото състезание и дори бе лидер преди последната стрелба, но две грешки в нея го лишиха от титлата.

Шампион стана Алексей Волков от Русия с две грешки при стрелбата и време 53 минути и 23 секунди. Втори се нареди Сергей Семенов от Украйна с четири грешки и изоставане от 1 минута и 5 секунди от лидера.

Владимир Илиев финишира с 4 грешки при стрелбата (0-0-2-2) и 1 минута и 31 секунди изоставане от лидера. Красимир Анев също направи четири грешки при стрелбата (2-1-0-1) на 2 минути и 17 секунди от лидера. И двамата българи направиха отлично бягане, изпреварвайки доста състезатели с по-малко грешки в стрелбата, за да се класират на челните места.

Другите двама българи, които стартираха, се наредиха съответно 48-и Димитър Герджиков (7 грешки и +8 мин. 48 сек.) и 62-и Димитър Парталов (5 грешки и +10 мин. 20 сек.) от 98 финиширали.

29 януари 2015 | 16:56

Крайно класиране в индивидуалното състезание на 20 км:
1. Алексей Волков (Русия) - 53:23.2 минути (0+0+0+2 грешки при стрелбата)
2. Сергей Семьонов (Украйна) - на 1:05.6 минута (1+2+1+0)
3. ВЛАДИМИР ИЛИЕВ (БЪЛГАРИЯ) - на 1:31.2 (0+0+2+2)
4. КРАСИМИР АНЕВ (БЪЛГАРИЯ) - на 2:17.3 (2+1+0+1)
5. Ларс Хелге Биркеланд (Норвегия) - на 2:21.0 (0+1+0+3)
6. Артьом Тишченко (Украйна) - на 2:23.1 (0+1+1+1)
- - -
48. Димитър Герджиков - на 8:48.2 (1+1+2+3)
62. Димитър Парталов - на 10:20.4 (1+3+0+1)

Емилия Йорданова остана 15-а на 15 км на европейското по биатлон

Българката Емилия Йорданова се класира на 15-о място в индивидуалната дисциплина на 15 километра на Европейското първенство по биатлон в Отепя (Естония). Йорданова направи шест грешни в стрелбата и остана на 2:57.6 минути след победителката Луминита Пискоран от Румъния. Силният вятър беше причина за много грешки в стрелбата. Пискоран направи пет грешки в стрелбата и финишира за 51:15.7 минути.

Среброто завоюва Кристина Райдер от Австрия с три грешки и на 20.6 секунди, а бронзовото отличие взе рускинята Екатерина Юрлова със седем пропуснати мишени и пасив от 47.5 секунди. Десислава Стоянова е 34-та с 8 пропуска, Стефани Попова - 45-та със 7 грешки, а Дафинка Коева е 49-та с 10 пропуснати мишени. 66 биатлонистки завършиха надпреварата.

По-късно днес е индивидуалната дисциплина на 20 км за мъже.

29 януари 2015 | 13:41

Щастливият Владо Илиев: Имах шанс и за по-добро класиране

Българският биатлонист Владимир Илиев постигна голям успех, като спечели бронзов медал в индивидуалния старт на 20 км на Европейското първенство в Естония. След престижното класиране той заяви, че е много доволен от себе си, но призна, че е имал шанс дори за нещо повече.

"Състезанието беше сложно. В първите две стрелби се справих отлично, в третата имах малшанс, а при четвъртата сам допуснах грешка. Можех да се класирам дори по-напред", сподели Илиев пред БНТ.

"Да, може да се каже, че сега съм по-спокоен, защото федерацията инвестира средства и очаква резултати от нас. Конкуренцията е огромна, но това не е изненада в нашия спорт", добави Илиев.

29 януари 2015 | 23:15

Демонстрация на ПСС по спасяване на хора в зимни условия – 29 Януари 2015 - 18:41
Виячев с най-предно класиране от българите в спринта класически стил – 29 Януари 2015 - 23:18
Много цветя и поздравления при посрещането на младите ни олимпийци – 30 Януари 2015 - 15:16
Министър Ангелкова: България не използва огромния си потенциал за развитие на планинския си туризъм – 30 Януари 2015 - 20:13
Владо Илиев 6-и в спринта на 10 км на Евро 2015 – 31 Януари 2015 - 16:06

Златко Джуров: Световната титла следва да фокусира повече внимание към университетския спорт у нас – 29 Януари 2015 - 11:13
Стрелбата препъна биатлонистите ни на олимпийския фестивал – 28 Януари 2015 - 13:59
Милена Тодорова 28-ма в спринта на 6 км – 27 Януари 2015 - 17:30
Спират колите към Пирин заради Световната купа по ски – 27 Януари 2015 - 14:53
Кристиян Стоянов 26-ти в спринта по биатлон на 7,5 км – 27 Януари 2015 - 14:41