Петък, 29 Март 2024

. световни ски новини
13 Януари 2008 - 13:23
Акерман триумфира във Вал Ди Фиеме

Рони Акерман (Германия) спечели състезанието по ски-северна комбинация в италианския зимен център Вал Ди Фиеме, кръг от Световната купа.

Германецът бе втори след ски-скока и даде седмо време в ски-бягането на 15 километра, но това бе достатъчно, за да триумфира като победител с време 41:52,2 минути.

Втори на 34,1 секунди завърши американецът Бил Димонг, а трети на 34,3 секунди финишира друг германец - Себастиан Хазенай.

С днешната победа (№26 в кариерата) Акерман увеличи аванса си на върха в генералното класиране. Той води с 626 точки, пред Демонг - 557, и сънародника си Бьорн Кирхайзен - 449.

Калин Каменов
Топспорт.бг
12.01.2008, 16:35

Том Хилде спечели скоковете във Вал ди Фиеме

Том Хилде (Норвегия) спечели състезанието по ски-скок в италианския зимен център Вал ди Фиеме, старт от Световната купа.

Норвежецът бе най-добър в първия скок със 133,9 точки (130,5 метра), пред сънародника си Сигурд Петерсен - 133,5 точки (130,5 метра) и австрийците Волфганг Лойцъл - 132,7 точки (129,0 метра) и лидера за СК Томас Моргенщерн - 131,8 точки (128,5 метра). Вторият скок започна, но след падането на Бьорн Ейнар Ромьорен (Норвегия) бе прекратен и анулиран. Ромьорен падна лошо заради проблеми с автоматите на ските, но се отърва без контузии.

Заради лошите атмосферни условия - непрекъснат силен дъжд, журито взе решение да прекрати и отмени втория скок и да обяви Хилде за победител. Томас Моргенщерн продължава да е убедителен лидер за СК вече с 990 точки, следван от сънародника си Грегор Шлиренцауер - 667 точки и от победителя в "Четирите шанци" Яне Ахонен (Финландия) - 660 точки.

Sport1.bg
Съб, 2008-01-12 19:44

Норвежки скачач падна тежко, по чудо няма контузия

Норвежкият състезател по ски-скокове Бьорн Айнар Ромьорен претърпя ужасяващо падане по време на вчерашното състезание за Световната купа в италианския зимен център Вал ди Фиеме. По време на втората част от надпреварата дясната ска на 26-годишния Ромьорен се откачи от крака му, той веднага загуби равновесие и след около 55 метра падна тежко. Като по чудо след първите медицински прегледи се оказа, че Ромьорен няма контузия. Организаторите на надпреварата обясниха инцидента с преминаването на валящия по това време дъжд в сняг, който най-вероятно е затруднил засилката на Ромьорен и ската се е откачила още там. Състезанието беше прекратено след падането на норвежеца, а за победител бе обявен водещият след първата част Том Хилде.

13 януари 2008, 12:59

Себастиан Хазенай спечели северната комбинация

Германецът Себастиан Хазенай спечели състезанието по ски-северна комбинация в италианския зимен център Вал ди Фиеме, валидно за Световната купа. Хазенай беше едва 14-и след ски-скоковете с 48 секунди изоставане от лидера Ерик Френцел, но с отлично бягане по 7,5-километровото трасе успя да стигне до успеха с време 20:03,4 минути. На второ място остана французинът Джейсън Лами Шапюи със само 3 десети от секундата изоставане от Хазенай. Трети пък се нареди австриецът Давид Крайнер с верме 20:05,4 минути.

Лидерът в класирането за Световната купа Рони Акерман остана пети с три секунди изоставане от сънародника си Хазенай. Вторият в подреждането Бил Демонг от САЩ пък остана едва седми, като по този начин Акерман увеличи преднината си на върха.

Том Хилде спечели и второто състезание във Вал ди Фиеме

Том Хилде (Норвегия) спечели и второто състезание по ски-скок в италианския зимен център Вал ди Фиеме, кръг от Световната купа. Норвежецът зае първото място с 253,4 точки, благодарение на великолепен втори скок от 128,5 метра.

В първия опит той се приземи на 124,5 метра. Както е известно Хилде стана победител и в събота, когато вторият скок бе прекратен поради лоши атмосферни условия - проливен дъжд. Втори с 247,7 точки (128,5 и 120,5) се нареди лидерът за СК Томас Моргенщерн (Австрия), а трети с 246,3 точки се класира Андерс Якобсен (Норвегия). Моргенщерн водеше след първия скок, но се представи слабо във втория и това му костваше първото място.

Победителят в "Четирите шанци" Яне Ахонен (Финландия) пък остана извън подиума - четвърти с 245,7 точки (123,5 и 125,5). Томас Моргенщерн продължава да е убедителен лидер за СК вече с 1070 точки. Яне Ахонен излезе на втора позиция със 710 точки, а друг австриец - Грегор Шлиренцауер, е трети със 707 точки.

Sport1.bg
Нед, 2008-01-13 17:53

Никол Хосп неудържима и на слалома в Марибор – 13 Януари 2008 - 15:00
Боде Милър триумфира в спускането във Венген – 13 Януари 2008 - 15:48
Радост за Лихтенщайн след Супер-Г за мъже в Кицбюел – 18 Януари 2008 - 14:43
Линдзи Вон спечели спускането в Кортина Д'Ампецо – 19 Януари 2008 - 13:54
Легендарното спускане за мъже на пистата Щрайф в Кицбюел – 19 Януари 2008 - 14:09

Австрийката Гьоргл триумфира в гигантския слалом в Марибор – 12 Януари 2008 - 15:46
Гранж с втора победа във Венген – 12 Януари 2008 - 15:45
Жан-Батист Гранж спечели суперкомбинацията във Венген – 11 Януари 2008 - 22:46
Спират производството на ски Саломон във Франция – 11 Януари 2008 - 22:43
МОК защити изключването на ски-скоковете за жени от 2010 г. – 11 Януари 2008 - 22:41