Четвъртък, 25 Април 2024

. световни ски новини
20 Януари 2008 - 13:36
Яне Ахонен с трета победа в ски скока за сезона

Финландецът Яне Ахонен записа трета победа за сезона, като спечели състезанието в чешкия зимен център Харахов, кръг от Световната купа по ски-скокове.

Ахонен зае първото място с 187,5 точки след скок от 199,5 метра. Победата за финландеца идва две седмици, след като спечели рекордната пета победа на най-престижния турнир по ски-скок - Четирите шанци.

След Ахонен се наредиха двама норвежци - Том Хилде е втори със 185,6 точки (193 метра), а трети е Андерс Якобсен със 181,2 точки (191 метра). Състезанието в Харахов трябваше да се проведе вчера, но бе прекратено заради лошото време.

Надпреварата бе подновена днес, като състезателите направиха само по един скок. Австриецът Томас Моргенщерн зае пето място и продължава да е убедителен лидер за СК вече с 1115 точки.

Яне Ахонен е на втора позиция с 810 точки, а друг австриец - Грегор Шлиренцауер, е трети със 707 точки. По-късно днес ще се проведе още едно състезание от програмата за Световната купа.

Sport1.bg
Нед, 2008-01-20 13:26

Отмениха второто състезание по ски-скокове в Харахов

Второто състезание от днешната програма на Световната купа по ски-скокове в чешкия зимен център Харахов бе отменено поради постоянно променящите се ветрове и дъжд.

Само след двама състезатели организаторите решиха да прекратят състезанието. Това е първият анулиран старт от Световната купа по ски-скокове този сезон. Сутринта финландецът Яне Ахонен записа трета победа за сезона, като спечели състезанието в чешкия зимен център Харахов, кръг от Световната купа по ски-скокове. Ахонен зае първото място с 187,5 точки след скок от 199,5 метра.

Победата за финландеца идва две седмици, след като спечели рекордната пета победа на най-престижния турнир по ски-скок - Четирите шанци. След Ахонен се наредиха двама норвежци - Том Хилде е втори със 185,6 точки (193 метра), а трети е Андерс Якобсен със 181,2 точки (191 метра).

Състезанието в Харахов трябваше да се проведе вчера, но бе прекратено заради лошото време. Надпреварата бе подновена днес, като състезателите направиха само по един скок. Австриецът Томас Моргенщерн зае пето място и продължава да е убедителен лидер за СК вече с 1115 точки.

Яне Ахонен е на втора позиция с 810 точки, а друг австриец - Грегор Шлиренцауер, е трети със 707 точки. Състезанията от Световната купа по ски-скок продължават следващия уикенд в Закопане (Полша).

Sport1.bg
Нед, 2008-01-20 16:51

Лошото време отмени ски скоковете в Харахов

Лошите атмосферни условия принудиха организаторите да отменят състезанието от Световната купа по ски скок в Харахов (Чехия). Дъжд, мъгла и силен вятър не позволиха състезанието да протече при нормални условия.

Съдиите прекъснаха състезанието, след като до края на първия скок оставаха само шестима състезатели. Симон Аман от Швейцария постигна 213 метра, която е с 1.5 метра по-малко от рекорда на шанцата.

След това състезанието бе подновено, но заради лошото време след 20 скока се взе решение то да бъде анулирано. Световната купа по ски-скок продължава в Харахов в неделя.

Sport1.bg
Съб, 2008-01-19 18:35

Топлото време обърка програмата в северната комбинация

Топлото време обърка програмата на стартовете от северната комбинация в германския зимен център Клингентал.

Мекото време на шанцата за ски скок първо наложи да се отмени индивидуалната дисциплина, а масовия старт също не завърши напълно.

Ски-скока след 10-километровото ски-бягане бе отложен за неделя. Хану Манинен от Финландия, който е четирикратен носител на Световната купа, спечели бягането на 10 км и продължава да търси първата си победа за сезона.

Двата ски скока от масовия старт на северната комбинация ще се проведат утре, а след тях ще последва още един скок и 7.5 км крос-кънтри от спринтовата дисциплина.

Sport1.bg
Съб, 2008-01-19 17:23

Мария Холаус спечели Супер-Г в Кортина – 20 Януари 2008 - 14:36
Неуловимият Жан-Батист Гранж спечели и слалома в Китцбюел – 20 Януари 2008 - 15:10
Алпийските сноубордисти караха на PGS и PSL в Ла Молина, Испания – 21 Януари 2008 - 10:48
Мария Рийш спечели втория Супер-Г в Кортина – 21 Януари 2008 - 14:09
Марио Мат спечели нощния слалом в Шладминг – 22 Януари 2008 - 23:21

Легендарното спускане за мъже на пистата Щрайф в Кицбюел – 19 Януари 2008 - 14:09
Линдзи Вон спечели спускането в Кортина Д'Ампецо – 19 Януари 2008 - 13:54
Радост за Лихтенщайн след Супер-Г за мъже в Кицбюел – 18 Януари 2008 - 14:43
Боде Милър триумфира в спускането във Венген – 13 Януари 2008 - 15:48
Никол Хосп неудържима и на слалома в Марибор – 13 Януари 2008 - 15:00