17 Март 2019 - 17:57
Александър Болшунов спечели старта на 15 км и се доближи на до Клаебо
10-а победа за Терезе Йохауг през сезона
изпрати на приятел Printer friendly версия

СКИ БЯГАНЕ. Руският скиор Александър Болшунов спечели старта на 15 километра свободен стил от Световната купа в ските-северни дисциплини. Последният старт за сезона ще се проведе в периода 22-24 март в Квебек (Канада). Времето на победителя днес е 33:18.6 минути, а след него остана Мартин Йонсруд Сундбюа(Норвегия), на 8,9асекунди. Сундбю водеше почти до края и се виждаше победител, но беше задминат от Болшунов буквално в последния момент.

Третото място остана за Дидрик Тьонсет (Норвегия), завършил на 17,7 секунди. Още двама норвежци и един руснак допълниха топ 6 в днешния старт. Сюр Рьоте (Норвегия) на 32,2асе нареди на 4-а позиция, а Симен Хьогстад Крюгер (Норвегия) е 6-и на 44,6. Между тях завърши Андрей Ларков (Россия) на 41,3 от победителя и негов сънародник Болшунов.

Най-важното за победителя днес се оказа чак 19-ото място на Йоханес Клаебо (Норвегия), който изостана чак на 1.22,1 минути. Сега между двамата има буквално символична разлика. Начело е Клаебьо с 1393 точки, пред Болшунов с 1379 и Сюр Рьоте с 852 точки.

Sportal.bg
17 март 2019 | 17:44

Норвежката Терезе Йохауг затвърди перфектното си представяне в Световната купа в ските-северни дисциплини, след като победи днес на 10 километра свободен стил. 30-годишната Йохауг, която се върна този сезон в Световната купа след като изтърпя наказание заради употреба на допинг, за да спечели три златни медала и един сребърен на последното Световно първенство.

Тя победи днес с време с време 25 минути, 23.9 секунди в шведския зимен център Фалун, изпреварвайки с 18.5 секунди представителката на домакините Ебба Андерсон. Джесика Дигинс от САЩ остана на 3-а позиция днес след Йохауг. Йохауг стартира най-добре и през цялото време държеше лидерската си позиция, като след 6.7 километра започна да увеличава.

Нейна достойна противничка беше представителката на домакините Андерсон, която все още няма 23 години, но през цялата дистанция не позволи 2-ата позиция да й бъде застрашена. С днешния си успех Йохауг има вече 10 победи от 10 възможни старта, в които е участвала през този сезон.

Другата седмица в Квебек (Канада) е последното издание на ски-бягането за сезона. Към момента начело в генералното класиране е Ингвилд Флугстад Йостберг (Норвегия) с 1424 точки, пред Наталия Непряева (Русия) с 1327 и финландката Криста Пармакоски с 1115. По-късно днес стартират мъжете в свободния стил на 15 километра.

Sportal.bg
17 март 2019 | 15:43

Следваща:
Доминик Виндиш спечели масовия старт на Световното по биатлон – 17 Март 2019 - 18:52
Шифрин е спечелила най-много от наградни фондове – 18 Март 2019 - 13:30
5 days to the XTREME VERBIER FWT19 Grand Finale FWT19 – 18 Март 2019 - 18:51
Маркус Айзенбихлер с първа победа за СК по ски скок – 22 Март 2019 - 18:53
Тингес Бьо записа 14-а победа за сезона за СК, Анев завърши 42-и – 22 Март 2019 - 19:36

Предходна:
Хиршер с шести малък Кристален глобус в слалома, Клеман Ноел спечели последния старт за сезона – 17 Март 2019 - 15:29
Шифрин спечели последния старт от сезона и безпрецедентен четвърти Кристален глобус – 17 Март 2019 - 14:24
800 караха ски по бански в Сочи – 17 Март 2019 - 11:40
Report of the last stage of the Pierra Menta 2019  – 16 Март 2019 - 21:35
Словения спечели отборното състезание по ски-полети във Викерсунд – 16 Март 2019 - 20:31

NO27 на списание СКИ&БОРД, спорт, лайфстайл, индустрия !