. световни ски новини
05 Декември 2009 - 18:14
Петухов и Фалк спечелиха спринтовете в ски бягането за СК в Дюселдорф
Шлиренцауер с първа победа за сезона в ски скока

Алексей Петухов от Русия и шведката Ханна Фалк спечелиха спринтовете за Световната купа по ски бягане в Дюселдорф, Германия. Състезанията се проведоха на брега на река Рейн.

Петухов постигна победа в здрава битка при мъжете в дистанция 1,5 километра. Той се наложи над четирима норвежци, които заеха местата от 2-о до 5-о. Това са Андерс Глурсен, Ейрик Брандсдал, Йон Кристиан Дал и световния шампион Ола Виген Хатестад. Времето на победителя е 2:58.2 минути, с 0.5 секунди пред Глурсен и с 0.7 пред Брандсдал.

В генералното класиране за Световната купа води Петер Нортхуг (Норвегия) със 150 точки, пред Ола Виген Хатестад (Норвегия) със 145. При жените Ханна Фалк постигна време 1:45.5 минути в дистанцията 0.8 км, изпреварвайки с 0.1 секунда Наталия Коростельова (Русия) и с 0.2 Весна Фабиан (Словения). Аино Каиса Сааринен (Финландия) води в класирането за Световната купа със 179 точки, пред Коростельова със 161 и Юстина Ковалчик (Полша) 158.

БТА
05 декември 2009

Носителят на Световната купа по ски-скок Грегор Шлийренцауер (Австрия) записа първа победа за сезона в Лилехамер.

Във втория старт за Световната купа в Лилехамер австриецът постигна скокове от 125,5 и 141 метра от голяма шанца и с 268,9 точки завоюва победата, съобщи БТА.

Друг австриец - Томас Моргенщерн остана втори с 265,4 точки (скокове от 130 и 134 метра), а трети остана полякът Адам Малиш с 259,8 точки (127,5/134,5).

В генералното класиране след първите два кръга начело е норвежецът Бьорн Ейнар Рьомрен със 114 точки, следван от Шлиценцауер - 112 точки и Паскал Бодмер (Германия) - 98.

БТА
05.12.2009

Французин спечели в северната комбинация за мъже в Лилехамер

Французинът Джейсън Лами-Шапюи спечели северната комбинация за мъже, валидна за Световната купа, в Лилехамер, Норвегия. Лами-Шапюи доминираше както в ски-скока, така и в ски-бягането на 10 километра и финишира първи с резултат 24 минути, 25,9 секунди. На една десета от секундата след победителя завърши представителят на домакините от Норвегия - Петер Танде, а трети - на 1,5 секунди, е германецът Ерик Френцел.

След три състезания Джейсън Лами-Шапюи води в класирането за световната купа с 245 точки, следван от Хану Манинен /Финландия/, Петер Танде/Норвегия/ и Ерик Френцел /Германия/ - и тримата по 180 точки.

БТА

Карло Янка с втора победа в Бивър Крийк за 24 часа – 05 Декември 2009 - 23:12
Линдзи Вон спечели и второто спускане в Лейк Луиз – 05 Декември 2009 - 23:13
Симон Аман с първа победа от година насам – 06 Декември 2009 - 18:40
Лизи спря победната серия на Линдзи в Лейк Луис – 06 Декември 2009 - 21:40
3 от 3 за Янка – 06 Декември 2009 - 22:31

Швеицарецът Янка триумфира в суперкомбинацията в Бивър Крийк – 05 Декември 2009 - 09:38
Линдзи Вон най-бърза в спускането в Лейк Луиз – 05 Декември 2009 - 09:36
Валхофер най-бърз в последната тренировка за спускането в Бивър Крийк – 04 Декември 2009 - 08:56
Аня Першон в търсене на нова мотивация – 04 Декември 2009 - 08:44
Вал д’Изер ще респектира елита на алпийците с Face de Bellevarde и тази година – 03 Декември 2009 - 16:10