11 Март 2004 - 23:41
Super G в СЕСТРИЕРЕ
Херминатора е No.1, Ренате Гьотчел с Кристален Глобус
изпрати на приятел Printer friendly версия

11/03/2004 10:37 Австрийската звезда Херман Майер спечели мъжкия старт на Супер-Г от финалите на Световната купа по ски-алпийски дисциплини, които се провеждат в италианския зимен курорт Сестриере. С този успех днес Херминатора направи огромна крачка към първото място в класирането за Големия кристален глобус този сезон. По изключителната писта “Банкета”, която беше изградена специално за предстоящите Зимни олимпийски игри в Торино през 2006 г., и при студено време, Херман Майер се спусна за 1:18,73 мин. Второто, третото и четвъртото място останаха за сънародниците му съответно Щефан Еберхартер, който изостана на 0,63 сек, Кристоф Грубер на 0,75 и Бенямин Райх на 0,86.
Херминатора, който си беше осигурил Малкия кристален глобус в дисциплината преди днешния последен старт за сезона, почти си гарантира и Световната купа, тъй като във временното генерално класиране вече води пред втория Щефан Еберхартер с 42 точки. До края на сезона остават още само два старта. Майер, за когото този сезон е първи след ужасяващата катастрофа с мотор през лятото на 2001 г., вече има три спечелени Големи кристални глобуса в кариерата – през 1998-а, 2000-ата и 2001-а години.
“За мен днес всичко работеше повече от добре, коментира доволният Майер, който в спускането вчера остана 18-и, заради грешен избор на ските и не взе нито една точка. – А така трябваше да е и при спускането. Няма никакъв смисъл да се спускаш по трасето с ярост и злоба. Тази сутрин имах проблеми със стомаха, страхотно ме болеше, но се опитах да запазя спокойствие. Сега обаче спокойно мога да кажа, че от страшно много време не бях изпитвал такова удоволствие, каквото чувствам днес. Още в мига, в който пресякох финалната линия, знаех, че съм дал най-доброто време”.
Американецът Боде Милър, който беше един от четиримата алпийци с шанс да се борят за Световната купа, падна и не завърши в днешния старт. Освен него още трима не можаха да финишират. След днешния провал Боде Милър се свлече до 4-ото място във временното генерално класиране и изостава със 167 т. от Херман Майер. Американецът беше изпреварен и от Бенямин Райх, който вече е трети с пасив от 152 т.
“Не можах да спечеля нито една точка в последните две състезания, коментира разочарованият Милър, който вчера остана 22-и в спускането. – Няма по-лоша ситуация от тази за атакуване на първото място. Но, в нашия спорт винаги има шанс – до края на последния старт”.

Фокус, 15:50 11.03.2004г.

11/03/2004 13:37 Ренате Гьотчъл спечели Световната купа на Супер Г

Австрийката Ренате Гьотчъл спечели днес Световната купа на Супер Г. Тя завърши със 7-о време (1:26,25 мин.) в последния старт за сезона в дисциплината в италианския зимен курорт Сестриере. Победителка в днешното състезание стана швейцарката Надя Щигер (на снимката). Тя спря хронометрите на 1:25,53 мин. Седмото място беше напълно достатъчно на австрийката да изпревари основните си конкурентки за Малкия кристален глобус Карол Монтийе от Франция, която завърши 16-а днес, и германката Хилде Герг, финиширала 5-а с време 1:26,15. Временната лидерка в генералното класиране за Световната купа – шведката Аня Персон остана 6-а (1:26,17) и запази отлични позиции за атакуване на Големия кристален глобус в оставащите два старта до края на сезона – слалом и гигантски слалом през уикенда.
Второто място в днешния Супер Г остана за германката Мария Риеш с 1:25,85, а трета завърши австрийката Михаела Дорфмайстер с 1:25,89.

Сноубордкорс Световна купа в Saas-Fee, Швейцария – 11 Ноември 2004 - 14:30
"Алфа Ромео" се ориентира към реклама в алпийските ски – 21 Ноември 2004 - 00:53