08 Март 2010 - 11:09
Северните дисциплини този уийкенд
изпрати на приятел Printer friendly версия

Симон Аман спечели в Лахти

Двукратният олимпийски шампион от Ванкувър 2010, швейцарецът Симон Аман спечели състезанието по ски-скок от малка шанца, валидно за световната купа. Със скокове от 128 и 131 метра и 284,4 точки Симон Аман постигна шестата си победа за сезона и затвърди лидерската си позиция в класирането за световната купа. Полският ветеран Адам Малиш се класира днес на второто място с 274,3 метра и скокове от 126 и 130 метра, а австриецът Томас Моргенщерн е трети с 272,4 точки и скокове от 124 и 127 метра.

БТА
07 март 2010 | 18:35

Норвегия отвя конкуренцията в щафетите при мъжете и жените

Олимпийският шампион Норвегия спечели щафетата 4 по 5 км при жените в Лахти за Световната купа по ски-бягане. Пет отбора бяха в битката за призовите места при смяната на последния пост, но на финалната права норвежката Марит Бьорген, трикратна олимпийска шампионка във Ванкувър, разби конкуренцията и финишира първа за 52:48,9 минути. Втори на 7 стотни останаха германките с Еви Захенбахер на последен пост, а третата позиция остана за Италия на секунда след победителя Норвегия. В индивудалното генерално класиране при жените начело е Юстина Ковалчик (Полша) с 1696 точки, следвана от Петра Майдич (Словения) с 1191 точки и Аино-Каиса Сааринен (Финландия) с 910 точки.

При мъжете в щафетата на 4 по 10 км тимът на Норвегия записа пълен триумф, окупирайки първите две места. Вторият отбор на Норвегия зае първо място с 1:27:43,6 час, а първата формация на Норвегия е на втора позиция на 2 стотни след победителите. Трети е съставът на Германия на 5 стотни. В генералното класиране начело е Петер Нортуг (Норвегия) с 1060 точки, следван от Лукаш Бауер (Чехия) с 888 и Дарио Колона (Швейцария) със 735 точки.

БТА
07 март 2010 | 15:30

Норвегия спечели отборната надпревара в Лахти

Норвегия спечели отборната надпревара в Лахти, кръг от световнта купа по ски-скок. Норвежците в състав Андерс Бардал, Роар Льокелсьой, Том Хилде и Андерс Якобсен записа сбор от 486,6 точки и заеха първото място. Втори с 483,6 точки останаха олимпийските шампиони от Австрия, които бяха без болния Грегор Шлиренцауер, а на трето място е Германия с 457,7 точки. Класирането бе подредено след първия кръг, след като вторите скокове бяха отменени заради силния вятър във Финландия. В отборното класиране за световната купа начело е Австрия с 5900 точки, следват Норвегия 2807 и Германия 2757 точки.

БТА
06 март 2010 | 20:47

Хану Манинен с 49-а победа за Световната купа в кариерата си

Финландецът Хану Манинен спечели северната комбинация пред своя публика в Лахти и записа 49-а победа за Световната купа в кариерата си. Състезанието днес се проведе само в ски-бягане на 10 км заради силните ветрове, които направиха невъзможни ски-скоковете. Така за класирането бяха взети под внимание скоковете от четвъртък.

Хану Манинен финишира първи с време 25 минути, 8,6 секунди. Втори на 28,4 секунди остана австриецът Феликс Готвалд, а олимпийският шампион от Ванкувър и носител на Световната купа Джейсън Лами Шапюи от Франция е трети на 35,9 секунди след победителя. В генералното класиране след 18 от общо 19 старта недостижим на върха е Шапюи с 1055 точки, следван от Феликс Готвалд (Австрия) със 799, а трети е Ерик Френцел (Германия - 688.

БТА
06 март 2010 | 18:32

Морис Манифика спечели преследването на 2 по 15 км ски бягане

Морис Манифика от Франция спечели преследването на 2 по 15 км ски бягане за мъже, старт от поредния кръг за Световната купа в Лахти (Финландия). Французинът записа време 1:11:44.2 часа. Втори, на 3,6 секунди остана Лукаш Байер (Чехия), а трети е Иля Черноусов (Русия). В генералното класиране за СК след 24 от общо 31 старта за сезона начело е Петер Нортуг (Норвегия) със 1060 точки, следван от Лукаш Бауер (Чехия) с 888 и Дарио Колоня със 735 точки.

БТА
06 март 2010 | 16:48

Трикратна олимпийска шампионка спечели преследването на 15 км

Трикратната олимпийска шампионка от Ванкувър'2010 Марит Бьорген от Норвегия спечели преследването на 15 км ски бягане, старт от поредния кръг за Световната купа в Лахти (Финландия) и записа третата си победа за сезона. Бьорген стигна до успеха с време 40:10.8 минути, изпреварвайки с 11.1 секунди Юстина Ковалчик (Полша). Трета завърши Терезе Йохауг от Норвегия. Ковалчик направи поредната си стъпка към спечелване на Световната купа, след като увеличи преднината си в генералното класиране след 24 от общо 31 старта на 1696 точки. Втора е Петра Майдич (Словения) с 1191 точки, а трета - Айно-Кайса Сааринен (Финландия) с 910 точки.

БТА
06 март 2010 | 15:01

Следваща:
Дорис Гюнтер с триумф на паралелния слалом по сноуборд – 08 Март 2010 - 16:35
Jörgen Brink won Vasaloppet 2010 – an important victory for international long distance – 08 Март 2010 - 16:49
ФИС въвежда нов паралелен формат за Отборното състезание на финалите за Световната купа в Гармиш – 08 Март 2010 - 16:59
Италианката Мануела Мьолг е Момичето на Lange за 2010-та – 09 Март 2010 - 20:07
Даниел Албрехт се завръща на пистата след 14-месечно отсъствие като форлойфер в Гармиш – 09 Март 2010 - 20:11