Петък, 26 Април 2024

. бг ски новини
25 Септември 2011 - 19:12
Красимир Анев и Владимир Илиев спечелиха бронз на Световното първенство по летен биатлон в Чехия

ЛЕТЕН БИАТЛОН. Красимир Анев донесе втори медал за България в индивидуалните дисциплини на световното първенство по летен биатлон в Нове Место (Чехия). Българският състезател спечели бронзов медал в преследването на 12,5 км при мъжете.

Това е втори бронз след отличието на Владимир Илиев вчера на 10-те км. Анев не допусна грешка в стрелбата и финишира трети за време 33:59.4 минути. Той остана на 54,9 секунди след победителя Дмитрий Ярошенко от Русия, който спечели титлата с време от 33:04,5 минути, въпреки че допусна четири пропуска при стрелбата. Така Ярошенко дублира успеха си от вчера, когато триумфира със златото и на 10-те километра. Втори на 30.6 секунди финишира Олександър Биланенко от Украйна, който направи две грешки на огневия рубеж.

От останалите българи бронзовият медалист от вчера Владимир Илиев завърши 10-и с 8 грешки и изоставане от 2:40,9 минути. Михаил Клечеров остана 18-и с изоставане от 2:58,4 минути след 4 грешки при стрелбата. Мирослав Кенанов с 4 грешки се класира 21-и на 3:36,5 минути след шампиона. Мартин Богданов пък направи само една грешка на огневия рубеж, но завърши 28-и на 5:15,2 след Ярошенко.

25 септември 2011 | 17:24

Палка удари конкуренцията в преследването на 10 км при жените

Полякинята Кристина Палка спечели титлата в преследването на 10 километра при жените на Световното първенство по летен биатлон в Нове Место (Чехия). Шампионката преодоля дистанцията за 28:41.7 минути. Така тя се изкачи с една позиция спрямо вчерашния спринт на 7,5 километра, в който взе среброто. 27-годишната Палка допусна четири грешки на първите две стрелби, но беше перфектна при стрелбата от положение прав и заслужи златното отличие.

Втора на 44.4 секунди днес завърши шампионката от спирнта Валя Семеренко от Украйна. Тя водеше убедително до средата на дистанцията, но при стрелбата от положение прав допусна пет от шестте си грешки и трябше да се задоволи със сребърния медал.

Трета с изоставане от 1:15.5 минута се нареди седмата в спринта Вероника Новаковска, също от Полша. Тя направи силна последна обиколка и се пребори за място на почетната стълбичка, въпреки че допусна четири грешки на огневия рубеж.

Българката Емилия Йорданова финишира 18-а на 4:52.0 след шампионката. Тя загуби четири места спрямо класирането си в спринта, след като направи пет грешки при стрелбата. Другата българка Нина Кленовска не стартира.

25 септември 2011 | 15:33

Ния Димитрова завърши шеста в преследването при девойките

Българката Ния Димитрова завърши на шесто място в преследването на 10 километра при девойките на Световното първенство по летен биатлон в Нове Место (Чехия). 18-годишната Димитрова допусна четири грешки в четирите си стрелби и финишира за 31:28.4 минути. Така тя остана на 1:01.9 минута зад победителката Моника Хойниш (Полша) и запази шестото си място от спринта. 20-годишната Хойниш спечели златото, въпреки че допусна пет грешки при стрелбата. Втора на 39.2 секунди завърши рускинята Олга Падчуфарова, а трета на 48.4 секунди се нареди шампионката от спринта Олга Галич от Русия, която допусна седем грешки при стрелбата. Другата българка Стефани Попова не стартира.

В преследването на 12,5 километра при младежите Иван Златев завърши на девето място. 21-годишният българин допусна шест грешки при стрелбата и пресече финалната линия с време 38:03.2 минути. Така той остана на 3:55.4 минути зад шампиона Иван Круков от Русия. Втори на 38.2 секунди се нареди Олександър Дахно от Украйна, а трети на 1:02.8 секунда остана Николай Якушов от Русия. Победителят в спринта Владимир Головоков (Русия) се провали в преследването. Той допусна седем грешки при стрелбата и завърши четвърти с изоставане от 1:07.7 минута.

БТА
25 септември 2011 | 14:13

Владимир Илиев спечели бронзов медал

Българинът Владимир Илиев спечели бронзов медал в спринта на 10 километра на Европейското първенство по летен биатлон в Нове Место (Чехия). Илиев беше безпогрешен при стрелбата и финишира за 25:10.7 минути. Шампион стана Дмитрий Ярошенко от Русия. той даде най-добро време от 24:35.1 минути, въпреки че допусна две грешки при стрелбата. Втори на 10.1 секунди финишира Олександър Биланенко от Украйна, който беше перфектен на огневия рубеж.

Podium sprint men: Olexander Bilanenko (UKR), Dmitri Yaroshenko (RUS) and Krasimir Anev (BUL)

От останалите българи Красимир Анев завърши осми с изоставане от 1:14 минута след две грешки при стрелбата. Мирослав Кенанов без грешка се класира 15-и на 1:41 минута след Ярошенко. Михаил Клечеров пък направи три грешки на огневия рубеж и завърши 18-и на 1:51.8 зад шампиона.

В спринта на 7,5 километра при жените титлата спечели Валя Семеренко от Украйна с време 19:37.8 минути. Тя изпревари само с 2.7 секунди Кристина Палка от Полша. И двете направиха по една грешка при стрелбата. Яна Герекова завърши трета с две грешки и изоставане от 32.3 секунди. От българките най-добре се представи Емилия Йорданова, която остана 14-а на 2:12.3 минути с две грешки при стрелбата. Нина Кленовска пък завърши 24-а също с две грешки на 2:51.7 минути.

В спринта на 10 километра при младежите Иван Златев се класира 15-и с 5 грешки и изоставане от 1:58.6 минута зад шампиона Владимир Головоков от Русия. Иван Синапов остана 27-и на 3:00.7 минути, след като също допусна пет грешки. При девойките на 7,5 километра Ния Димитрова финишира шеста след три грешки при стрелбата с време 21:45.1 минути. Тя остана само на 1:04 минута зад победителката Олга Галич от Русия. Стефани Попова пък остана 26-а с четири грешки на 2:56.0 минути зад шампионката.

БТА
24 септември 2011 | 18:18

България зае пето място в смесената щафета на СП по летен биатлон

Съставът на България Нина Кленовска, Емилия Йорданова, Михаил Клечеров и Красимир Анев зае пето място в смесената щафета на световното първенство по летен биатлон в Нове Место (Чехия). Българите използваха 12 допълнителни патрона и финишираха за 1:13:32.9 часа и останаха на 2:39.3 минути от победителя Русия. На второ място е Украйна, а на трето - Словакия.

При юношите и девойките в смесената щафета България в състав Ния Димитрова, Стефани Попова, Иван З;атев и Антон Синапов спечели бронзовите медали. Българите направиха 4 наказателни обиколки и използваха 19 допълнителни патрона. Те финишираха с време 1:18:35.5 часа. Победител е Русия с 1:13:37.9 часа, пред Словения.

Световното първенство продължава в събота и неделя със спринта и преследването за мъже, жени, юноши и девойки.

БТА
22 септември 2011 | 21:46

Резултати от летния и прогнози за зимния туристически сезон – 28 Септември 2011 - 18:46
Обсъждат спортния туризъм във Варна – 30 Септември 2011 - 13:49
Възраждат идеята за построяване на шанца за ски скокове във Варна – 03 Октомври 2011 - 09:27
Един от спътниците на Сатурн се оказва подходящо място за каране на ски – 03 Октомври 2011 - 09:28
200 деца от Банско се забавляваха на спортен полуден на Бъндеришка поляна – 03 Октомври 2011 - 09:30

MEGA SKI OUTLET отново в магазините на MaxSport – 23 Септември 2011 - 10:48
Австрийски туристически форум в Гранд хотел София – 20 Септември 2011 - 18:51
Рекорден сняг в Швейцарските Алпи – 19 Септември 2011 - 19:06
Славия чества юбилеите на легендите Александър Шаламанов и Димитър Ларгов – 18 Септември 2011 - 21:33
Руските туристи ще се замислят дали да карат ски в България тази зима – 17 Септември 2011 - 09:42