Петък, 26 Април 2024

. световни ски новини
22 Декември 2013 - 19:36
Камил Щох спечели второто състезание на голяма шанца в Енгелберг

СКИ СКОК. Полякът Камил Стох спечели днес състезанието от голяма шанца, валидно за световната купа по ски-скок за мъже, един ден след вчерашната изненадваща победа на своя сънародник Ян Зьобро, който днес бе трети. Благодарение на днешната си победа Камил Стох увеличи аванса си във временното класиране за световната купа и увеличи аванса си пред 23-годишния австриец от Инсбрук /Австрия/ Грегор Шлиренцауер, който днес се класира на 4-то място.

Камил Стох спечели първото място с 274,7 точки /скокове от 132 и 130 метра/, следван от Андреас Велингер /Германия/ - 270,8 точки /131 и 129,5 метра/, Ян Зьобро /Полша/ - 270,0 точки /128 и 133 метра/, Грегор Шлиренцауер /Австрия/ - 268,4 точки /133 и 128,5 метра/ и др. След 9 от общо 28 старта за световната купа по ски-скок за мъже начело е Камил Стох /Полша/ с 410 точки, следван от Грегор Шлиренцауер /Австрия/ - 352 точки, Андерс Бардал /Норвегия/ - 311 точки, и др.

БТА
22 декември 2013

Таканаши спечели и третото дамско състезание за СК

Японката Сара Таканаши спечели и третото състезание по ски-скок за сезона за Световната купа за жени. 17-годишната Таканаши няма загуба през този сезон в първите три състезания и днес постигна своята 12-та победа в стартове за световната купа. Сара Таканаши /Япония/ спечели днешното състезание с 239,9 точки /скокове от 96 и 98,5 метра/, следвана от Ирина Авакумова /Русия/ - 227,9 точки /96,5 и 97,5 метра/, Карина Фогт /Германия/ - 224,7 точки /95 и 96,5 метра/.

Сара Таканаши /Япония/ е начело във временното класиране за световната купа по ски-скок за жени след три старта с пълен актив от 300 точки, следвана от Даниела Ирашко-Щолц /Австрия/ - 205 точки, Ирина Авакумова /Русия/ - 155 точки.

БТА

Зьобро спечели ски-скоковете в Енгелберг

Полякът Ян Зьобро спечели състезанието за световната купа по ски-ско в швейцарския зимен курорт Енгелберг, с което се изкачи на 15-а позиция в генералното класиране. Лидер остава неговият сънародник Камил Стох, който завърши на втора позиция в Енгелберг и с това оформи двойната победа за полските състезатели в швейцарския кръг.

Зьобро завърши надпреварата с актив от 275.4 точки, образувани при скокове от 134 и 141 метра (76.2 и 88.8 пункта), както и сбор от 101.5 точки от съдийските решения. С 6.2 точки пасив завърши Стох (129 и 137.5 метра), докато третата позиция остана на норвежеца Андерс Бардал при актив от 268.3 точки (131 и 140 метра).

БТА
21 декември 2013

Сара Таканаши спечели в Хинтерзартен

Японката Сара Таканаши спечели и второто състезание по ски-скок за световната купа за жени днес в Хинтерзартен /Германия/, 15 дни след победата си в първото състезание в Лилехамер /Норвегия/.

17-годишната Сара Таканаши спечели днес своята 11-та победа в стартове за световната купа по ски-скок с 266,8 точки /скокове от 101 и 105 метра/, следвана от Даниела Ирашко-Щолц /Австрия/ - 252,4 точки /скокове от 101 и 99,5 метра/, Ирина Авакумова /Русия/ - 247 точки /скокове от 98,5 и 101 метра/.

БТА

Норвегия спечели отборния спринт в Азиаго

СКИ БЯГАНЕ. Норвегия спечели отборния спринт класически стил 6 по 1.65 километра при мъжете в Азиаго. Скандинавците, в състав Елдар Рьонинг и Ола Виген Хатестад, завършиха с време 24:47.40 минути. На второ място е Казахстан, на 0.02 секунди след победителите. Трети в Италия се нареди вторият отбор на Норвегия. Финландия спечели отборния спринт класически стил 6 по 1.25 километра при жените. Финландките, в състав Аино-Каиса Сааринен и Ане Кильонен, финишираха за 19:15.72 минути. Втори е тимът на Норвегия, на 9.68 секунди след Финландия. На трето място е съставът на Германия, останал на 10.02 секунди зад победителите.

БТА

Шапюи с втора победа за сезона

СЕВЕРНА КОМБИНАЦИЯ. Олимпийският и световен шампион Джейсън Лами Шапюи (Франция) спечели втора победа за сезона, след като триумфира в Световната купа по ски-северна комбинация в Шонах (Германия). Шапюи беше пети след ски скока, но в бягането на 10 километра успя да навакса и спечели с време 23:47,1 минути.

Надпреварата се проведе при тежки условия. Ски скокове бяха отменени заради силен вятър и проливен дъжд. Организаторите на Световната купа използваха резултатите от тренировъчния скок в петък, за да определят реда на стартиране на 10-километровата дистанция в ски бягането.

Шапюи със силен финален спринт остави на 7 стотни след себе си Йоханес Ридцек от Германия. Акито Уатабе (Япония), който водеше през по-голямата част от състезанието, завърши трети на 1.1 секунди. Ерик Френцел (Германия), който остана осми, води в генералното класиране за Световната купа след 6 от 17 старта с 403 точки. Уатабе е втори с 341 точки, а Шапюи трети с 312 точки.

БТА

Моан спечели комбинацията в Германия

Магнус Моан поведе Норвегия към двойна победа в ски-северната комбинация за световната купа в Шонах, Германия, докато лидерът в генералното класиране Ерик Френцел беше едва на пето място на домашна почва. Моан използва своята скорост за победата в преследването на 10 километра, което завърши с преднина от 4.3 секунди пред своя сънародник Хаваард Кемецен, който пък водеше след скоковете. Акито Уатабе от Япония зае третото място при изоставане с 5.1 секунди от лидера. Ян Шмид от Норвегия изпревари Френцел за четвъртото място, но германецът все още е лидер в генералното класиране след победи в три от общо петте старта от началото на годината.

БТА

Хиршер спечели гигантския слалом в Алта Бадиа – 22 Декември 2013 - 19:37
Тед Лигети отново спечели Паганела Рок Фест – 23 Декември 2013 - 10:32
Ана Фенингер триумфира в гигантския слалом в Лиенц – 28 Декември 2013 - 16:41
Алекс Харви и Марит Бьорген спечелиха пролога на Тур дьо ски – 28 Декември 2013 - 19:49
Отменените слаломи за СК в Загреб ще се проведат в Бормио – 28 Декември 2013 - 20:57

Крюков и Ковалчик спечелиха спринта от СК в Италия – 21 Декември 2013 - 15:41
Свиндал с историческа победа в Супер-Г във Вал Гардена – 20 Декември 2013 - 15:55
Марлийз Шилд изравни рекорд в слалома с победа в Куршевел – 17 Декември 2013 - 20:11
Финландската марка спортни часовници Suunto става партньор на Swix Ski Classics – 17 Декември 2013 - 17:45
Санкт Антон ам Арлберг: Детска лифт карта на цената на един снежен човек! – 17 Декември 2013 - 12:14