Петък, 19 Април 2024

. световни ски новини
28 Декември 2013 - 19:49
Алекс Харви и Марит Бьорген спечелиха пролога на Тур дьо ски

СКИ БЯГАНЕ, TOUR DE SKI. Канадецът Алекс Харви спечели пролога на Тур дьо ски за мъже - 4,5 километра ски-бягане, класически стил. Алекс Харви измина 4,5-километровото разстояние за 9:03,4 минути, следван от Девън Кершоу /Канада/ - 9:07,5 минути, Крис Йесперсен /Норвегия/ - 9:13,6 минути, и др.

Мартин Йонсруд Сундби /Норвегия/ е начело във временното класиране за Световната купа по ски-бягане за мъже след 9 от общо 25 старта с 385 точки, следван от Крис Йесперсен /Норвегия/ - 273 точки, Александър Легков /Русия/ - 266 точки, и др.

28 декември 2013 | 19:48

Марит Бьорген спечели пролога на Тур дьо ски

Водачката във временното класиране за Световната купа по ски-бягане за жени Марит Бьорген спечели пролога на Тур дьо ски - 3 километра ски-бягане, класически стил. На трасе, доста модифицирано заради липсата на сняг, Марит Бьорген се класира първа в пролога, изминавайки 3 километра-класически стил за 6:34,4 минути, следвана от Астрид Ухренхолдт /Норвегия/ - на 01,9 секунди, Силвия Ясковец /Полша/ - на 7 секунди, и др.

Марит Бьорген /Норвегия/ е начело във временното класиране за Световната купа по ски-бягане за жени след 9 от общо 28 старта с 619 точки, следвана от Юстина Ковалчик /Полша/ - 444 точки, Шарлоте Кала /Швеция/ - 401 точки, и др.

28 декември 2013 | 17:30

Юстина Ковалчик се отказа от участие в Тур дьо ски

Четирикратната шампионка Юстина Ковалчик се отказа от участие в Тур дьо ски. Полякинята обяви това само няколко часа преди пролога в събота. "Това се случи поради здравословни причини", обявиха от ФИС. Турнирът по ски бягане ще се състои от 28 декември до 5 януари в Германия, Швейцария и Италия. Полякинята Ковалчик спечели предишните четири издания на Тур дьо ски. Победителят от Тур дьо ски ще спечели 400 точки за Световната купа. Отсъствието на Юстина Ковалчик ще позволи на Марит Бьорген от Норвегия да се пребори за първото място в престижната надпревара.

28 декември 2013 | 14:26

Одрусаха Петер Нортхуг с 1600 евро

Норвежката звезда в ски бягането Петер Нортхуг беше глобен с 1600 евро от международната федерация (FIS), заради отсъствието си от церемонията по откриването на многодневното състезание Тур дьо Ски в немския зимен център Оберхоф. При началото на церемонията Нортхуг се е намирал на 20 км от мястото на провеждането й. Той все пак успял да пристигне, но с голямо закъснение. Говорителят на FIS заяви, че парите ще бъдат удържани от бюджета на норвежкия отбор. От там пък заявиха, че ще настояват спортистът сам да си заплати санкцията. Припомняме, че Нортхуг и местната федерация имаха дълъг конфликт относно личния спонсорски договор на състезателя. Той дори заплаши да бойкотира Игрите в Сочи, ако не му позволят да рекламира определен спонсор, различен от този на националния отбор.

27 декември 2013

Слаб вятър предизвика промени в календара на веригата Тур дьо Ски

Слаб вятър стана причина организаторите на веригата по ски-северни дисциплини Тур дьо Ски да направят промени в програмата за уикенда. Класическия стил при мъжете на 15 километра и женската дистанция на 9 километра, които бяха насрочени за неделя, са отменени и са заменени със спринтове в свободния стил, обявиха от Международната федерация по ски (ФИС). Организаторите са били в състояние да подготвят точно една обиколка от километър и половина с достатъчно снежна покривка на Скиарена ам Ренщайг. Така прологът в събота ще бъде повече от 4,5 кирометра, а не 4. Женският пролог остава две обиколки или общо 3 километра. Тур дьо Ски, който се провежда в седем кръга, се мести след Оберхоф в Ленцерхайде (Швейцария), а после и в два италиански зимни курорта.

26 декември 2013 | 17:06

Отменените слаломи за СК в Загреб ще се проведат в Бормио – 28 Декември 2013 - 20:57
Ася Илиева, ТД на СК в Лиенц: Състезанието мина много добре – 28 Декември 2013 - 21:03
Свиндал спечели спускането в Бормио – 29 Декември 2013 - 16:06
Марлиз Шилд постави нов рекорд с великолепна победа в Линц – 29 Декември 2013 - 16:33
Шведи триумфираха във втория етап на Тур дьо Ски – 29 Декември 2013 - 18:43

Ана Фенингер триумфира в гигантския слалом в Лиенц – 28 Декември 2013 - 16:41
Тед Лигети отново спечели Паганела Рок Фест – 23 Декември 2013 - 10:32
Хиршер спечели гигантския слалом в Алта Бадиа – 22 Декември 2013 - 19:37
Камил Щох спечели второто състезание на голяма шанца в Енгелберг – 22 Декември 2013 - 19:36
Крюков и Ковалчик спечелиха спринта от СК в Италия – 21 Декември 2013 - 15:41