Четвъртък, 28 Март 2024

. световни ски новини
05 Януари 2014 - 16:20
Михаела Шифрин спечели слалома в Бормио

АЛПИЙСКИ СКИ СВЕТОВНА КУПА. Световната шампионка Михаела Шифрин (САЩ) спечели слалома за Световната купа в алпийските дисциплини в Бормио. 18-годишната американка беше най-бърза в първия манш, което се оказа достатъчно за крайната победа. Тя завърши с 0.13 секунди по-бързо от шведката Мария Пиетилае-Холмнер, като даде време от 2:00.41 минути. Третата позиция беше заета от французойката Настася Ноен, която се нареди на 0.62 секунди от победителката. Състезанието беше преместено от Загреб в Бормио, тъй като в хърватската столица времето не позволяваше да се кара.

Българката Мария Киркова беше заявена под номер 75 за днешния старт, но така и не се появи на пистата. Времето в Бормио също не беше по-добро, а Шифрин успя да се пребори с постоянния снеговалеж, премесен с дъжд. Тогава тя даде време от 57.72 секунди, изпреварвайки с 0.03 шведката Пиетилае-Холмнер.

В този момент водачката в Световната купа Мария Хьофл-Рийш вървеше 5-а заедно с миналогодиишната шампионка Тина Мазе. Германката Хьофл-Рийш реши да рискува във втория манш, което обаче не се оказа печеливша тактика и тя не успя да завърши. Мазе също направи грешки в горната част на трасето и в крайна сметка остана чак на 24-о място.

От всичко това се възползва французойката Ноен, която въпреки старта си с номер 28, успя да спечели 3-ата позиция. На 4-о място остана Бернадете Шийлд- по-малката сестра на Марлийз Шилд, с време 2:01.15. Марлийз завърши 15-а в първия манш въпреки славата й на специалист в тази дисциплина и въпреки доброто каране във втория се изкачи едва до 6-ото място.

В генералното класиране за Световната купа Мария Хьофл-Рийш води с 611 точки пред Тина Вайрайтер (Лихтенщайн) с 609. Анна Фенингер (Австрия) е 3-а с 597 точки. В подреждането за малката световна купа води Шифрин с 302 точки пред Марлийз Шийлд с 240.

05 януари 2014 | 15:46

Линдзи Вон отложи завръщането си на пистата

Линдзи Вон най-вероятно ще пропусне и следващия старт за Световната купа в алпийските ски на 11-12 януари в австрийския зимен център Алтенмаркт. Това съобщи старши треньорът на женския олимпийски ски-отбор на САЩ Алекс Хьодлмозер пред АП днес. Тя не се състезава в последните две седмици, а участието й дори на Олимпийските игри в Сочи през февруари виси във въздуха.

"Тя се възстановява и се подготвя. Но всичко още е във въздуха, обясни Хьодлмозер и обясни, че участието й в Алтенмаркт-Цаухензее най-вериоятно няма да се състои. Следващото по ред състезание в календара е в Кортина д'Ампецо на 18/19 януари, където тя е печелила седем пъти. "В момента всичко е една отворена книга и ние нищо не можем да кажем. Всичко зависи от това как тя ще се чувства, как ще приеме коляното си и дали ще има болка, заяви още треньорът.

Точно преди една година тя претърпя падане по време на Световното първенство в Шладминг, като се подложи на операция заради скъсани връзки на дясното коляно. Тя планираше бързо завръщане, но по време на тренировка във Вал д'Изер отново се отвори същата травма и се налага нова операция. Вон се надява да я прави след Олимпийските игри в Сочи, където ще защитава титла.

БТА
05 януари 2014 г.

Терезе Йохауг и Мартин Йонсруд Сундби спечелиха Тур дьо ски – 05 Януари 2014 - 18:39
Swix Ski Classsics premiere moves to Switzerland due to lack of snow – 06 Януари 2014 - 17:08
Томас Дитхарт спечели Четирите шанци – 06 Януари 2014 - 20:11
Нойройтер спечели нощния слалом в Бормио – 06 Януари 2014 - 20:21
Лидзи Вон се отказа от Олимпиадата в Сочи 2014 – 07 Януари 2014 - 18:21

Петер Нортхуг и Терезе Йохауг спечелиха шестия кръг от Тур дьо ски – 04 Януари 2014 - 18:12
Анси Койвуранта спечели третото състезание от Четирите шанци – 04 Януари 2014 - 17:06
Мартин Сундби с нова победа в Тур дьо ски – 03 Януари 2014 - 17:03
Полтаранин и Нисканен спечелиха класиката от Тур дьо ски – 01 Януари 2014 - 21:40
Томас Дитхарт спечели днешното състезание по ски-скок от Четирите шанци – 01 Януари 2014 - 20:38