Четвъртък, 25 Април 2024

. световни ски новини
05 Януари 2014 - 18:39
Терезе Йохауг и Мартин Йонсруд Сундби спечелиха Тур дьо ски

СКИ БЯГАНЕ, TOUR DE SKI. Норвежката Терезе Йохауг спечели състезанието по ски-бягане Тур дьо ски, верига от ски-бягания, валидни за Световната купа. За първи път Норвегия печели това състезание при жените. 25-годишната Терезе Йохауг, която бе два пъти втора в Тур дьо ски /през 2011 и 2013 година/, спечели днес преследването на 9 километра - класически стил, с време 34:19,8 минути, следвана от Астрид Уренхолдт Якобсен /Норвегия/ - на 44,2 секунди, Елизабет Стивън /САЩ/ - на 58,7 секунди, и др.

В крайното класиране за Тур дьо ски при жените на първите три места са норвежки скиорки: 1/ Терезе Йохауг, 2/ Астрид Уренхолдт Якобсен, 3/ Хайди Венг. Терезе Йохауг прибави още едно отличие в богатата си кариера, в която има златен олимпийски медал от щафета и четири златни медала от световни първенства. С днешната си победа и спечелените 400 точки Терезе Йохауг измести своята известна сънародничка - многократната олимпийска и световна шампионка Марит Бьорген, от първото място във временното класиране за световната купа по ски-бягане.

След 16 от общо 28 старта за световната купа по ски-бягане за жени начело е Терезе Йохауг /Норвегия/ с 1002 точки, следвана от Астрид Уренхолдт Якобсен /Норвегия/ - 841 точки, Марит Бьорген /Норвегия/ - 676 точки, и др.

БТА
05 януари 2014 г.

Мартин Йонсруд Сундби спечели "Тур дьо ски"

Норвежецът Мартин Йонсруд Сундби спечели "Тур дьо ски", верига от ски-бягания, валидни за световната купа. 29-годишният Мартин Йонсруд Сундби донесе втора победа за Норвегия, малко след като неговата сънародничка Терезе Йохауг победи при жените в "Тур дьо ски", което завърши днес в италианския зимен куррорт Вал ди Фиеме.

Йоханес Дюр спечели последния старт от Тур дьо ски - 9 километра-свободен стил, предимно спускане в италианските Алпи, с време 31:54,7 минути следван от Крис Йесперсен /Норвегия/ - на 04,1 секунди, Шюр Рьоте /Норвегия/ - на 10,5 секунди, и др.

Мартин Йонсруд Сундби е победител в "Тур дьо ски", следван от Крис Йесперсен /Норвегия/, Йоханес Дюр /Австрия/ и др. След 16 от общо 28 старта начело в класирането за световната купа по ски-бягане за мъже е Мартин Йонсруд Сундби /Норвегия/ - 1001 точки, следван от Крис Йесперсен /Норвегия/ - 739 точки, Александър Легков /Русия/ - 526 точки, и др.

БТА

Вилхелм Денифл спечели втория старт в Чайковски

СКИ СЕВЕРНА КОМБИНАЦИЯ. Австриецът Вилхелм Денифл спечели състезанието в руския зимен център Чайковски от Световната купа в северната комбинация. Победата му беше улеснена и от липсата на всички водещи спортисти в тази дисциплина. Денифл водеше след 10-километровото ски-бягане и триумфира с победата, след като официалните скокове бяха отменени заради силния вятър. Той завърши 1-и с време 26:11.0 минути, пред Бьорн Кирхайсен от Германия на 0:22.4, класирал се там след бяганията. Трети е Мирослав Дворжак от Чехия на 0:22,6.

Победата изкачи Денифл на 9-о място в генералното класиране за Световната купа с 213 точки. Начело е германецът Ерик Френцел с 403 точки, пред Акито Уатабе (Япония) с 341 и Лами Шапюи (Франция) с 312.

БТА
05 януари 2014 г

Swix Ski Classsics premiere moves to Switzerland due to lack of snow – 06 Януари 2014 - 17:08
Томас Дитхарт спечели Четирите шанци – 06 Януари 2014 - 20:11
Нойройтер спечели нощния слалом в Бормио – 06 Януари 2014 - 20:21
Лидзи Вон се отказа от Олимпиадата в Сочи 2014 – 07 Януари 2014 - 18:21
Още партньори на ФИС подкрепят Световния ден на снега – 08 Януари 2014 - 11:53

Михаела Шифрин спечели слалома в Бормио – 05 Януари 2014 - 16:20
Петер Нортхуг и Терезе Йохауг спечелиха шестия кръг от Тур дьо ски – 04 Януари 2014 - 18:12
Анси Койвуранта спечели третото състезание от Четирите шанци – 04 Януари 2014 - 17:06
Мартин Сундби с нова победа в Тур дьо ски – 03 Януари 2014 - 17:03
Полтаранин и Нисканен спечелиха класиката от Тур дьо ски – 01 Януари 2014 - 21:40