Северно американско парти
Световна Алпийска купа в Бийвър Крийк и Лейк Луис
изпрати на приятел Printer friendly версия

Джорджо Рока с първа победа за сезона в слалома

СВЕТОВНА КУПА АЛПИЙСКИ СКИ, 04.12.2005г. Бийвър Крийк, Колорадо, Щатите. Италианецът Джорджио Рока си спечели първия слалом за сезона с време 1:51.72, независимо от ледено-снежните препятствия на пистата Birds of Prey.

Italy's Giorgio Rocca skis to a win in the men's World Cup slalom in Beaver Creek, Colorado December 4, 2005. Rocca won in a time of one minute 51.72 seconds. France's Stephane Tissot placed 2nd and Ted Ligety of the U.S. placed third. (REUTERS / Mike Segar)

Водачът от първия манш Бени Райх не стигна до финала във втория. Стефан Тисот от Франция от 20-ти в първия манш, главозамайващо стана 2ри, с време 1:52.58! Американецът Тед Лигети е трети, най-големият му успех на Световна купа до момента. Класиранията на Тисот и Лигети станаха възможни единствено след масовото отпадане във втория манш на повечето от фаворитите.

1, 2, 3 за Австрийките

СВЕТОВНА КУПА АЛПИЙСКИ СКИ, 04.12.2005г. Лейк Луис, Канада. Австрийките Александра Майсницер, Андреа Фишбахер и Мики Дорфмайстер се разходиха като на парад по почетната стълбичка след Super G-то в Лейк Луис. Това е голям успех за австийките, който им дава допълнителен стимул в началото на сезона при надспускането за кристалните глобуси!

Alexandra Meissnitzer of Austria hits a gate on her way to winning the Lake Louise women's World Cup Super-G skiing race on Sunday December 4, 2005. (AP Photo/Frank Gunn, CP)

Боде Милър най-бърз на гигантския слалом в САЩ

03.12.2005г. Носителят на Световната купа по ски-алпийски дисциплини Боде Милър записа първа победа за новия сезон. Той спечели безкомпромисно гигантския слалом в Бийвър Крийк (САЩ), като записа най-добри времена и в двата манша. Американецът постигна в първия 1:16,14 мин, колкото и финландеца Кале Паландер, а във втория беше недостижим с 1:18,42 мин по трасето с 53 врати и денивелация 415 м. Втори, на 0,49 сек, остана неговият сънародник Дарън Ралвс, който спечели предишния ден супергигантския слалом за Световната купа в същия зимен център. Трети стана Паландер, завършил с грешка второто спускане, което го прати на 1,13 сек.

"Дължа тази победа на опита, който имам, коментира успеха си Милър, който по това време миналата година имаше вече 4 първи и едно второ място. - Бях близо до излитане от трасето на два пъти. Смятам, че се намирам в добра форма, въпреки леките болки в коляното ми."

Най-напред от австрийците се класира Херман Майер, осми на 2,14 сек. От стартиралите общо 70 скиори състезанието не завършиха 41. В първия манш беше дисквалифициран Михаел Валхофер (Ав), а във втория не успя да финишира неговия сънародник Бенямин Райх. В редицата на отпадналите се наредиха и Ивица Костелич, Андреас Шиферер, Бярне Солбакен, Кристоф Грубер, Кристиян Майер, Дидие Дефаго, Стефан Гьоргъл.

В генералното класиране поведе Дарън Ралвс с 285 т., пред Боде Милър - 282 и Аксел Лунд Свиндал - 266. Норвежецът отново успя да влезе в челото, като завърши пети, на 1,43 сек.

в-к Монитор, 5.12.2005

Линдзи Килдоу спечели спускането в Лейк Луиз

03.12.2005г. Американката Линдзи Килдоу спечели спускането в канадския курорт Лейк Луиз, старт от Световната купа по ски алипийски дисциплини.
Това е нейна първа победа на сезона и втора в Лейк Луиз след тази от 2004 година. За последно тя постигна победа в старт от Световната купа на 3-ти декември на същата писта тук в Канада.

Килдоу стартира 27-а от общо 60 състезателки и стигна до победата с време 1 минута, 49.51 секунди. Тя изпревари само с три стотни втората Силвиан Бертод от Швейцария, която постигна 1:49.54 минути.

Трета се нареди Михаела Дорфмайстер от Австралия с 1:49.63 минути, която обяви, че планира да сложи край на спортната си кариера след края на сезона.

Вчера в първото спускане за сезона американката завърши пета.

Състезанието премина при по-добри атмосферни условия, отколкото вчера, но отново при силен вятър.

"Имах повече късмет днес, отколко вчера. Днес вятъра бе по-добър за състезание. Победата ми тук отново след миналата година има голяма стойност за мен. Бях разочарована след вчерашния ден и днес исках да се докажа", заяви Килдоу.

Елена Фанчини от Италия, която спечели първото спускане за сезона вчера, днес завърши едва седма.

Челната шестица се допълва от три представителки на Австрия - Александра Майсницер, Ренате Гьотчъл и Бригите Обермозер.

Още в началото на състезанието американката Джона Мендес падна тежко и контузи гърба си, но се изправи и се спусна до финала с помощта на асистентите по трасето.

Състезанията по ски-алпийски дисциплини при жените продължават тази нощ със супергиганския слалом, а след това се преместват в Аспен (Колорадо).

Следваща:
Алпийска Световна Купа: мъжете във Вал Д'Изер, а жените в Аспен – 12 Декември 2005 - 01:26
ROCCA NO LIMITS – 13 Декември 2005 - 02:46
Световна алпийска купа в Италия и Франция – 18 Декември 2005 - 17:55
Световна купа в Словения и Чехия – 24 Декември 2005 - 13:27
Яне Ахонен спечели надпреварата в Оберсдорф – 30 Декември 2005 - 11:36

Предходна:
Ралфс и Милър осигуриха нова двойна победа за САЩ в спускането в Бейвър Крийк – 03 Декември 2005 - 12:18
Aвстриецът Райхелт с първа победа за Световната купа – 02 Декември 2005 - 19:26
Норвежецът Лунд Свиндал е първи на Super G в Лейк Луис – 28 Ноември 2005 - 13:33
В Древна Олимпия запалиха олимпийския огън за Торино – 27 Ноември 2005 - 23:09
Австриецът Фриц Щробъл спечели спускането в Лейк Луис – 27 Ноември 2005 - 02:35

NO27 на списание СКИ&БОРД, спорт, лайфстайл, индустрия !