. световни ски новини
01 Декември 2007 - 15:18
Северни дисциплини в Куусамо

Кьолстад и Майдич спечелиха спринтовете в Куусамо

Йохан Кьолстад (Норвегия) и Петра Майдич (Словения) спечелиха спринтовете във финландския зимен център Куусамо, старт от Световната купа по ски-бягане.

Кьолстад бе най-бърз по 1,2-километровото трасе класически стил, като финишира първи за 2:15,7 минути. Втори и трети завършиха шведите Емил Йонсон на 1,2 секунди и Матс Ларсон на 4,2 секунди.

Майдич бе над всички на същата дистанция при жените, завършвайки като победителка за 2:32,2 минути. След нея останаха норвежката Астрид Якобсен на 3,2 секунди и Альона Прохазкова (Словакия) на 4,2 секунди.

Йохан Кьолстад излезе начело в класирането за СК със 124 точки, пред Бьорн Линд (Швеция) - 109 и Йодеф Венцел (Германия) - 100.

Марит Бьорген (Норвегия) води убедително при жените с 212 точки, пред Наталия Матвеева (Русия) - 150 и Петра Майдич - 124.

Кирхайзен спечели спринтовото състезание по ски-северна комбинация

Бьорн Кирхайзен (Германия) спечели спринтовото състезание по ски-северна комбинация (1 ски-скок и 7,5 км ски-бягане).

Германецът бе осми в ски-скока, но в ски-бягането даде второ време и успя да финишира като победител за 19:05,8 минути. Втори на 3,1 секунди остана бившият носител на Световната купа Хану Манинен (Финландия), а трети на 13,8 секунди завърши Бил Димонг (САЩ).

Победителят в първото състезание и носител на големия кристален глобус Рони Акерман (Германия) финишира четвърти на 17,9 секунди и продължава да е начело в генералното класиране. Акерман води със 150 точки, пред Джони Спилейн (САЩ) - 120 и Бьорн Кирхайзен - 118.

Събота, 2007-12-01 15:43
Sport1.bg

Норвегия спечели отборното състезание по ски-скок в Куусамо

Отборът на Норвегия в състав Бьорн Ейнар Ромьорен, Том Хилде, Андерс Бардал и Роар Льокелсьой спечели състезанието по ски-скок от голяма шанца във финландския зимен център Куусамо.

Норвежкият тим зае първото място с 1152,8 точки (568,6 в първия скок и 584,2 във втория скок).

Световният шампион Австрия (Волфганг Лойтцъл, Мартин Кох, Грегор Шлиренцауер и Томас Моргенщерн) водеше след първия скок, но в крайна сметка остана втори с 1131,1 точки (570,2 и 560,9 точки).

Трети се нареди Финландия (Мати Хаутамеки, Хари Оли, Арту Лапи и Яне Ахонен) - 1129,3 точки (538,,7 и 590,6).

Акерман взе първата северна комбинация

Рони Акерман (Германия) спечели първото състезание за сезона от Световната купа по ски-северна комбинация. Акерман бе шести в ски-скока, а в ски-бягането на 15 километра даде десето време, но в крайна сметка това се оказа достатъчно за първото място - 40:54,8 минути (253,0 точки от ски-скока и 39:47,8 минути от ски-бягането). Това е 25-та победа в кариерата на 30-годишния германец, който е трикратен световен шампион. Втори на 13,4 секунди завърши американецът Джони Спилейн (240,7 точки и 39:12,2 минути) (САЩ), а трети на 14,3 секунди финишира австриецът Кристоф Билер (248,4 точки и 39:43,1 минути).

Световна купа ски бягане в Бейтостьолен, Норвегия – 26 Ноември 2007 - 12:02
Стартовете в слаломите от Световната купа по ски при жените ще се състоят в Канада – 19 Ноември 2007 - 21:09
Дядо Мраз ще бъде символ на Зимните Олимпийски игри в Сочи през 2014 година – 19 Ноември 2007 - 21:09
Слалом в Райтералм – 11 Ноември 2007 - 19:05