26 Декември 2007 - 14:55
Световна купа в Алта Бадиа и Санкт Антон

Французин с първа победа за Световната купа
Килиан Албрехт 36-и, Стефан Георгиев - 58-и

23-годишният французин Жан-Батист Гранж постигна първата си победа в старт за Световната купа при алпийците. Гранж триумфира в слалома н Алта Бадия, Италия. Французинът бе лидер след първия манш, като направи отлично спускане и във втория и с общо време 1:36.12 минути стана победител. Втори, на 74 стотни от Гранж, остана Феликс Нойройтер от Германия, който след първия манш бе пети. Място в тройката намери и олимпийският шампион в комбинацията Тед Лигети от Съединените щати, с изоставане от победителя от 1,40 секунди. Американецът бе 12-и след първия манш.

Шведите Андре Мирер и Маркус Ларсон и австриецът Марио Мат, които след първия манш заемаха второ, трето и четвърто място, не завършиха състезанието.

В надпреварата участваха и двама българи, които обаче не успяха да се класират за втория манш. В първия манш австриецът с български паспорт Килиан Албрехт даде 36-то време, като бе по-бавен от Гранж с 2,56 секунди. Стефан Георгиев финишира 58-и с време 52,08 секунди, като изоставаше от французина с 4,61 секунди.

В класирането за Световната купа след 14 старта лидер е Бенямин Райх от Австрия с 521 точки, пред Дидие Кюш от Швейцария с 453, Даниел Албрехт от Швейцария с 366 точки и други.

В класирането за малката световна купа за дисциплината слалом Гранж излезе начело, като има 176 точки, втори е Марк Жини от Швейцария със 149, а трети - Райх със 136 точки

Топспорт.Бг
17.12.2007

***

Линдзи Вон с втора победа в спускането за сезона
Американката най-бърза в Санкт Антон

Американката Линдзи Вон спечели спускането за жени в Санкт Антон, старт за Световната купа по ски-алпийски дисциплини. Вон, която се състезаваше под името Килдоу, преди да се омъжи през септември, извоюва втората си победа за сезона и общо девета в кариерата, като финишира с време 1:32,00 минута. В
призовата тройка попаднаха други две представителки на Северна Америка. Втора остана канадката Кели Вандербек, а трета е друга американка - Джулия Манкузо.

"Направих много груба грешка в горната част на пистата и мислех, че няма начин да спечеля състезанието. След това рискувах всичко. В долната половина от трасето карах много добре, но след финала много се изненадах, че съм с първо време",коментира Линдзи Вон.

Шведката Аня Персон загуби лидерската позиция в генералното класиране, след като не завърши в Санкт Антон. Персон бе най-бърза до средата на трасето, но след това загуби контрол над ските и отпадна от надпреварата. Шведката обясни пред журналистите, че почувствала болки в коляното, но контузията й не е сериозна.

Новият лидер в класирането за Генералното класиране е австрийката Никол Хосп, която зае шесто място в спускането в Санкт Антон. В класирането за малката световна купа в спускането начело е Линдзи Вон с 330 точки, следвана от Брит Яник (Канада) с 224 и Ренате Гьочел (Австрия) - 210.

Утре е последното състезание при жените преди Коледа - суперкомбинацията в Санкт Антон.

Линдзи Вон най-бърза в спускането в Санкт Антон

Американката Линдзи Вон спечели спускането от комбинацията в австрийския зимен център Санкт Антон, старт от Световната купа по ски-алпийски дисциплини. 23-годишната американка бе най-бърза по трасето на пистата "Карл Шранц", като зае първото място с време от 1:31,75 минути. Второто място поделят нейната сънародничка Джулия Манкузо и
австрийката Никол Хосп, които изостават на 48 стотни.

Голямата фаворитка Марлиз Шилд (Австрия) засега е седма на 2,09 секунди след Вон. Бившата носителка на Световната купа Аня Персон (Швеция) пропусна врата и не завърши.

Втората дисциплина от комбинацията - слалома, ще се състои по-късно днес.

22 декември 2007

***

Линдзи Вон спечели и слалома за СК

Американката Линдзи Вон спечели комбинацията в австрийския зимен център Санкт Антон, старт от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за жени. Това е първата победа в алпийска комбинация
за Световната купа на скиорката от американския щат Колорадо.

23-годишната американка бе най-бърза по трасето на пистата "Карл Шранц" в спускането и взе солиден аванс от 1 секунда и 48 стотни пред Джулия Манкузо (САЩ) и Никол Хесп (Австрия), които си разделиха второто място в спускането.

Линдзи Вон излезе и на първо място във временното класиране за Световната купа след днешната си победа в алпийската комбинация, след като първите три в досегашното класиране отпаднаха: австрийките Никол Хосп и Марлиз Шилд и шведката Аня Персон. Персон отпадна в спускането, а Никол Хосп и

6. Джулия Манкузо (САЩ)  - 364 точки

1 милион швейцарски франка е наградният фонд на състезанията по ски-бягане "Тур дьо Ски" – 27 Декември 2007 - 12:01
Вирпи Куитунен и Лукас Бауер спечелиха пролога на "Тур дьо Ски" – 28 Декември 2007 - 18:48
Дениз Карбон с трета победа за Световната купа – 28 Декември 2007 - 18:59
Боде Милър хвърли бомба в Бормио – 29 Декември 2007 - 22:53
Магнус Моан спечели северната комбинация за световната купа в Оберхоф – 30 Декември 2007 - 14:02

Моргенщерн спечели ски-скока във Филах – 26 Декември 2007 - 14:45
Мюнхен кандидат за зимна Олимпиада през 2018 година – 10 Декември 2007 - 21:11
Световна купа северни дисциплини в Трондхайм и Давос – 10 Декември 2007 - 21:07
Световна купа в Аспен и Бад Клайнкирххелм – 10 Декември 2007 - 17:13
Световна алпийска купа в Бивър Крийк и Лейк Луиз – 05 Декември 2007 - 23:03